Zdjęcie: Powiat rzeszowski
Reklama

Nadal jednak będą obowiązywać reżimy sanitarne. Obowiązkowo trzeba zakrywać usta i nos. 

Starostwo Powiatowe w Rzeszowie bezpośrednią obsługę mieszkańców wstrzymało 16 marca br. w związku z epidemią koronawirusa. Po ponad dwóch miesiącach zostanie ona przywrócona od 1 czerwca.

Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii oraz zapewnić bezpieczeństwo interesantom, jak też pracownikom urzędu, w siedzibie starostwa obowiązywać będą reżimy sanitarne dla osób przebywających na terenie budynku.

Obowiązkowo trzeba mieć zakryte usta i nos, obowiązkowo muszą być też zachowane co najmniej 2-metrowe odległości pomiędzy osobami oczekującymi na załatwienie sprawy. Na terenie starostwa będą dostępne płyny do dezynfekcji rąk. 

Obsługa interesantów odbywać się będzie w wyznaczonych do tego pomieszczeniach – dopuszczalna liczba osób przebywających w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu, nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

W niektórych wydziałach wyznaczono pokoje do obsługi petentów. Stanowiska obsługi
wyposażono w szyby ochronne. Pomieszczenia są dezynfekowane, a pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Mimo tego, że Starostwo Powiatowe w Rzeszowie od 1 czerwca wznawia bezpośrednią obsługę petentów, to nadal zachęca ich, by w pierwszej kolejności swoje sprawy starali się jednak załatwiać przez internet. O e-usługach możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: