Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

Od poniedziałku (4 maja) za parkowanie w centrum Rzeszowa ponownie trzeba będzie płacić. Tzw. abonament mieszkańca do wykupienia w Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów. 

Zgodnie z wtorkową decyzją Rady Miasta Rzeszowa, od 4 maja wraca płatna strefa parkowania. Ceny za postój w centrum miasta będą wyższe, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Ech, stolico innowacji 

Powrót płatności oznacza, że ci, którzy mieszkają w strefie, by nie zbankrutować, muszą wykupić tzw. abonament mieszkańca – 10 zł za pierwszy i drugi samochód, 100 zł za trzeci i więcej. Wykup abonamentu wiąże się z wizytą w Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów, gdzie otrzymuje się specjalny identyfikator. 

Okazuje się, że przez epidemię koronawirusa nie jest to takie proste. Po pierwsze, wciąż obowiązuje zawieszona strefa, a po drugie, urzędy od 1,5 miesiąca są zamknięte dla petentów. Jakub, Czytelnik Rzeszów, zastanawia się, co jako mieszkaniec strefy, w związku z tym ma zrobić.

“Zarząd parkingów czynny, ale nikt nie przyjmuje. Pustki. Pracownik poinformował mnie, że teraz strefa nie działa i wniosków się nie składa. Można od maja… Skoro od 4 maja już mam mieć identyfikator, to kiedy mam się po niego zgłosić?” – pyta Jakub.

“Znowu stolica innowacji w najprostszych kwestiach zostawia niedopowiedziane ustalenia. A to przecież dla mieszkańców m.in. jest strefa, więc zainteresowani powinni wiedzieć coś więcej” – uważa.

Ratusz: obsługa przez pleksę

Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa tłumaczy, że MATiP dla petentów będzie czynny od poniedziałku (4 maja).

– Petenci do MATiP-u na pierwsze piętro, gdzie można opłacić abonament, będą kierowani małymi grupami, aby w budynku nie było tłoczno. Ponadto, będą oni obsługiwani przez plastikową pleksę, by było możliwe jak najbezpieczniej – tłumaczy Siwak-Krzownos. – Nowe identyfikatory po opłaceniu abonamentu będą wydawane od razu – zapewnia.

Aby otrzymać abonament mieszkańca należy mieć ze sobą: dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o zameldowaniu lub umowę najmu mieszkania oraz pierwszą stronę zeznania podatkowego. Aby wykupić tzw. abonament mieszkańca, trzeba PIT rozliczać w Rzeszowie. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: