Zdjęcie: Monika Stolarska / Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Ogłoszony w środę przez rząd lockdown, który zacznie obowiązywać od soboty (20 marca), zmusza rzeszowskie teatry do zmian repertuaru.

Z powodu ogromnego wzrostu zakażeń koronawirusem, od soboty będą nieczynne hotele, galerie handlowe, teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online), kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness, siłownie i obiekty sportowe.

Lockdown ma trwać do 9 kwietnia. W środę Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie poinformował, że wszystkie spektakle między 20 marca a 9 kwietnia zostają odwołane. W sobotę i niedzielę nie odbędzie się więc spektakl „Granica” w reżyserii Katarzyny Szyngiery. 

Ci, którzy kupili bilety na te spektakle, mogą je zwracać w kasie teatru – w kasie biletowej nr 2 (przy głównym wejściu do teatru), od 15:00 do 19:00 do 19 marca. Ci, którzy kupili bilety przez internet, zwrot pieniędzy otrzymają automatycznie. Nie trzeba dodatkowo o tym informować pracowników kas „Siemaszki”. 

„Pomimo trudnej sytuacji niezmiennie pozostajemy w nadziei na ponowne szybkie spotkanie, a na czas rozłąki życzymy wiele zdrowia i optymizmu” – czytamy na facebookowym profilu rzeszowskiej „Siemaszki”.

Z kolei Teatr Przedmieście z soboty na piątek (19 marca) na godz. 19:00 przesunął premierę spektaklu „Kiedyś Ci opowiem…” w reżyserii Anety Adamskiej-Szukały. Teatr zachęca do rezerwacji biletów pod numerem telefonu: 667 714 730. Bilety w cenie 40 i 50 zł. Odwołany został spektakl zaplanowany na 27 marca. 

Teatr Maska także poinformował, że od 20 marca do 9 kwietnia nie odbędzie się żaden spektakl. W dalszym ciągu Maska zaprasza jednak na spektakle online prezentowane na stronie live.teatrmaska.pl.

Wszyscy ci, którzy kupili bilety na odwołane spektakle za pośrednictwem strony internetowej Maski, otrzymają zwrot pieniędzy automatycznie. Bilety kupione w kasie teatru można zwrócić od wtorku do piątek od godz. 9:00 do 12:00. Telefony do Biura Organizacji Widowni: 17 852 06 14, 17 850 13 60, 601 870 093.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama