Ważna informacja dla kierowców. Od soboty (19 lipca) zostaje wprowadzona zmiana organizacji ruchu przy ulicy Warszawskiej w Rzeszowie. Drogowcy otworzą kolejną część wiaduktu, ale to nie oznacza, że będzie mniej utrudnień.

Przebudowywany od ośmiu miesięcy wiadukt na ul. Warszawskiej częściowo został otwarty 18 czerwca. Wtedy kierowcom oddano do użytku dwa pasy ruchu na zachodniej części obiektu. W sobotę o godz. 9:00 drogowcy otworzą jeden pas po stronie wschodniej. Kierowcy, jadący w kierunku Rzeszowa, będą mogli jeździć dwoma pasami i jednym w kierunku Warszawy.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczą również tymczasowej drogi z płyt, którą kierowcy jeździli na ul. Warszawską od alei Wyzwolenia wzdłuż Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Al. Wyzwolenia zostaje zamknięta, ale w dalszym ciągu będą mogły nią poruszać się auta jadące do WORD-u.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zdecydował, że od strony nowego wiaduktu do ulicy Okulickiego będzie puszczony ruch autobusów. Kierowcy, którzy będą jechali od ul. Maczka, aby dotrzeć na Warszawską, będą zmuszeni pojechać ulicami Lubelską i Staromiejską albo jechać na rondo Jana Pawła II.

Zmiana w organizacji ruchu na ul. Warszawskiej będzie obowiązywała do połowy sierpnia.  W kolejnym etapie zostanie otwarty pierwszy pas pomiędzy ulicami Lubelską i Okulickiego. Pod koniec sierpnia do użytku ma być również oddany czwarty pas na wiadukcie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Cała inwestycja związana z przebudową węzła Warszawska-Wyzwolenia będzie kosztować ponad 63 mln złotych, a roboty mają zakończyć się w listopadzie 2014 roku.

Prace obejmują m.in. rozbudowę odcinka al. Wyzwolenia o długości około 1 km, która zostanie poszerzona do dwóch pasów jezdni. Dodatkowo przykryty zostanie potok Przyrwa na prawie półkilometrowym odcinku oraz zabezpieczone zostaną znajdujące się obok osuwiska.

Na al. Wyzwolenia wybudowane zostaną również dwa nowe ronda. Nowy most ma być dłuższy i szerszy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama