Zdjęcie: PKP Polski Linie Kolejowe

Od 11 marca podróżni stacji Rzeszów Główny skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

– Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny oraz do miasta pozwoli korzystać z pociągów oraz kontynuować budowę – poinformowała Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe. 

Kolejny etap prac na stacji wymaga zmian w organizacji obsługi podróżnych. Od 11 marca demontowane będą konstrukcje kładki nad torami. – Prace nie zakłócą podróżnym dostępu do pociągów. Najważniejsze roboty zaplanowano w godzinach nocnych, podczas przerwy w ruchu pociągów – dodaje Dorota Szalacha. 

Przed pracami przy kładce jest oznakowanie dla nowej organizacji ruchu. Przygotowane jest dodatkowe, tymczasowe przejście. Będzie ono czynne do zakończenia budowy tunelu.

Zdjęcie: PKP Polski Linie Kolejowe

Zakończenie prac na stacji Rzeszów Główny planowane jest w drugiej połowie roku. Wówczas podróżni będą korzystać z nowego przejścia podziemnego i trzech nowych peronów z windami i schodami ruchomymi.

Od połowy lutego podróżni mogą już korzystać ze zmodernizowanych peronów 1 i 2

Trwające prace budowlane obejmują peron nr 3, który będzie większy i podwyższony.
Przejściem podziemnym już można przejść do peronu 2, a docelowo połączy centrum Rzeszowa z ul. Kochanowskiego. Przejście będzie wyższe i szersze od dotychczasowego.

PLK przewidziały w tunelu schody ruchome i windy. 

Zdjęcie: PKP Polski Linie Kolejowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama