„Odblaskowa” choinka na Rynku w Głogowie Małopolskim

– Zerwij odblask z choinki – zachęcają głogowscy policjanci. Na Rynku w Głogowie Małopolski stanęło bożonarodzeniowe drzewko. Zamiast bombek, ma odblaski. 

 

O tym, że odblaski są potrzebne nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To one sprawiają, że jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Szczególnie teraz, gdy szybko zapada zmrok. Kierowcy pieszego dostrzegają dopiero z ok. 40 metrów, ale podczas deszczu, czy mgły ta odległość jest jeszcze mniejsza. Odblaski sprawiają, że jesteśmy widoczni nawet ze 150 m. 

To właśnie w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim oraz wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy, postanowili zachęcić mieszkańców do noszenia odblasków. Akcję „Zerwij odblask z choinki” wsparli Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp., oraz Nadleśnictwo i Straż Miejska.

We wtorek przed południem na głogowskim Rynku stanęło drzewko, które przywieźli leśnicy. Następnie uczestnicy akcji oraz przedszkolaki ozdobili je odblaskami. Przedszkolaki własnoręcznie zrobiły niebieski łańcuch, który również przyozdobił „odblaskową” choinkę.

– Każdy chętny może zerwać odblask z choinki i zabrać go ze sobą. W miarę ich ubywania, odblaski będą uzupełniane – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Podobne drzewko stanęło również w Rudnej Wielkiej, obok szkoły. Policjanci apelują, aby zerwane z choinki odblaski trafiły w widoczne miejsca na ubraniach, a nie do kieszeni, czy szuflady.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama