Krzysztof Delikat, dotychczasowy dyrektor Estrady Rzeszowskiej, zrezygnował ze stanowiska. Tłumaczy to powodami osobistymi.

Delikat rezygnację złożył w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek (13 kwietnia) rozwiązano z nim umowę. O jego odejściu Krzysztofa Delikata oficjalnie poinformował w poniedziałek na spotkaniu ze współpracownikami Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

– Namawiałem go, żeby został, ale nie miałem argumentów – mówił Tadeusz Ferenc i podkreślił. – Odchodzi z przyczyn osobistych. Nie miałem większych zastrzeżeń do jego pracy.

Krzysztof Delikat szefował rzeszowskiej Estradzie od 2012 r. Choć nie będzie już nią kierował, pozostanie w niej na pół etatu.  Zrezygnował – jak powiedział dziennikarzom jednej z lokalnych gazet – z powodów rodzinnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nieoficjalnie mówi się jednak i o tym, że Krzysztof Delikat ma także swoje plany biznesowe. Jakie dokładnie? Nie wiadomo.

Choć Tadeusz Ferenc zapowiedział wczoraj, że prawdopodobnie na stanowisko szefa Estrady zostanie rozpisany konkurs, to jednak ten nie zostanie tak szybko ogłoszony.

Od dziś obowiązki dyrektora Estrady Rzeszowskiej pełnić będzie Marcin Dziedzic – kierownik słocińskiej filii Rzeszowskiego Domu Kultury. Na razie przez trzy miesiące. Jeśli ratusz nie będzie miał zastrzeżeń do jego pracy, najprawdopodobniej zostanie na stanowisku i miasto nie będzie ogłaszać konkursu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama