Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszów bierze udział w kampanii Time to Move organizowanej w październiku przez sieć Eurodesk przy wsparciu programu Erasmus+. Biorą w niej udział 34 kraje europejskie. 

– Kampania Time to Move ma zwrócić uwagę młodych Europejczyków na szanse czekające na nich za granicą oraz popularyzować źródła informacji o międzynarodowej mobilności. To kampania o możliwościach, dzięki którym młody człowiek może wziąć udział w międzynarodowym projekcie, odkrywać Europę lub zyskać doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy – informuje Ewa Nowak-Koprowicz z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Na stronie inicjatywy timetomove.eurodesk.eu młodzież z całej Europy może uzyskać informacje o studiach, stażach lub wolontariatach za granicą oraz znaleźć ciekawe wydarzenia młodzieżowe. A w październiku jest ich co nie miara! Eksperci Eurodesku zapraszają młodych ludzi do udziału w jesiennych spotkaniach informacyjnych. Udział w większości imprez jest bezpłatny.

W ramach rzeszowskiej odsłony kampanii, obok spotkań informacyjnych, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie realizują konkurs pt. „Time to Move! Odkrywajmy Europę!”. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Od dziś, przez cztery dni na portalu www.europedirect-rzeszow.pl będą pojawiać się pytania dotyczące obszarów działania UE. Każdy, kto zna odpowiedź może udać się do jednej z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie lub do siedziby Europe Direct-Rzeszów przy ul. Sucharskiego 2, pok. 143 po egzemplarz bestsellerowej europejskiej publikacji „Odkryjmy Europę” – wyjaśnia Ewa Nowak-Koprowicz.

Ponadto, sieć Eurodesk zaprasza młodych ludzi do udziału w konkursie na projekt koszulki nawiązującej do tematyki kampanii Time to Move. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają nagrody. Szczegóły na portalu eurodesk.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama