Reklama

Działająca przy prezydencie Rzeszowa Komisja Estetyki nagrodziła właścicieli i zarządców rzeszowskich kamieniec, którzy w 2014 i 2015 r. odnowili swoje budynki.

[Not a valid template]

 

Dyplomy wręczono na niedawnym spotkaniu, jakie odbyło się w ratuszu. Było ono podsumowaniem prac modernizacyjnych, remontowych i restauratorskich zrealizowanych przy budynkach Rzeszowa na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Jak informuje Urząd Miasta w Rzeszowie, w 2014 i 2015 r. stolica Podkarpacia zyskała około 90 odnowionych elewacji, większość w samym Śródmieściu.

Ratusz przypomina, że od 2002 r. w Rzeszowie realizowany jest program Poprawy Estetyki Miasta Rzeszowa. Ma on zachęcać właścicieli i zarządców kamienic do wykonywania prac remontowych. Urząd proponuje prawidłowe rozwiązania i udziela wsparcia merytorycznego na etapie realizacji inwestycji.

Jak się okazuje, w latach 2003-2015 tylko w centrum Rzeszowa odnowiono ok. 730 elewacji, z czego 410 inwestycji dotyczyło nieruchomości zabytkowych.

Właściciele kamienic za wykonane prace otrzymują honorowe dyplomy, bo – jak podaje ratusz – wyróżnienie jest „wyrazem szacunku oraz doceniania przez miasto przedsięwzięć służących poprawie estetyki Rzeszowa oraz dbałości o jego lokalne zasoby zabytkowe”.

– Dzięki takim postawom Rzeszów jest miastem estetycznym, zadbanym dobrze postrzeganym zarówno przez samych mieszkańców jak i gości odwiedzających nasze miasto – zaznacza Urząd Miasta w Rzeszowie.

W 2014 r. wyremontowano ponad 40 budynków, z czego 22 to obiekty zabytkowe. W ub. r.  poprawiono estetykę 47 budynków, z czego 29 remontów dotyczyło nieruchomości zabytkowych.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.