Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Hałas i drgania, ludzie nie mogą spać. Traktor z pługiem późną nocą odśnieża parking Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Urzędnicy nie widzą problemu.

– Jest 25 minut po północy, a od około pół godziny trwa odśnieżanie – napisał do nas w środę (22 grudnia ) pan Marcin, który mieszka w bloku sąsiadującym z parkingiem urzędu. – Straszny hałas i drgania, nie idzie spać, i tak co roku – informuje Czytelnik Rzeszów News. 

W nocy, z poniedziałku na wtorek, Rzeszów znalazł się pod śniegiem. W ciągu kilku godzin zrobiło się biało. To były na tyle intensywne opady, że spowodowały także utrudnienia komunikacyjne (o tym pisaliśmy TUTAJ).

Odśnieżaniem parkingu Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego zajmuje się firma zewnętrzna. Ale urzędnicy upierają się, że w nocy z wtorku na środę parking nie był odśnieżany. Co innego wynika z krótkiego, 30-sekundowego filmu, który przesłał nam pan Marcin.

Na nagraniu z telefonu widać jeżdżący po parkingu traktor z pługiem, i wyraźnie słychać warkot silnika.

Daniel Kozik z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie jednocześnie potwierdza, że takie prace są prowadzone w godzinach nocnych. – Tylko wtedy parking jest pusty, i tylko wtedy istnieje możliwość jego odśnieżenia – przekonuje.

– Poza tym, w zależności od intensywności opadów i grubości warstwy śniegu, firma odśnieżająca musi tak zaplanować prace, aby usunąć śnieg do godz. 6:30 rano. To właśnie wtedy przyjeżdżają pierwsze samochody na parking – precyzuje Daniel Kozik.

I dodaje, że tak jest każdego roku. Dla mieszkańców to żadna pociecha. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama