Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmierci dwóch mężczyzn. W obu przypadkach prawdopodobną przyczyną zgonów mogło być wychłodzenie organizmu.

Do obu tragedii doszło wczoraj (8 stycznia). Przed godz. 14:00 dyżurny komendy policji w Nisku został powiadomiony o zgonie 65-letniego mieszkańca Dąbrowicy. Ciało mężczyzny zostało znalezione przez sąsiada.

Denat leżał na schodach wejściowych do domu. Wstępnie wykluczono, aby ze zdarzeniem miały związek osoby trzecie.

Dwie godziny wcześniej, około 12:00, zwłoki 64-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, znaleziono na ulicy Spacerowej w Sanoku. Leżącego w śniegu na poboczu mężczyznę zauważył operator pługa śnieżnego.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Wstępnie ustalono, że mężczyzna prawdopodobnie zmarł w wyniku wyziębienia organizmu. Na polecenie prokuratora ciało zostało zabezpieczone w prosektorium. Dokładną przyczynę śmierci wykaże sekcja zwłok.

– Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie – przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: