Zdjęcie: Materiały Wiosny
Reklama

Anna Skiba, przewodnicząca Teraz! na Podkarpaciu, została „jedynką” podkarpackiej Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Start Skiby i 12 pozostałych „jedynek” Wiosny ogłoszono w sobotę podczas konwencji partii Roberta Biedronia w Warszawie. O tym, że Anna Skiba stanie na czele podkarpackiej eurolisty Wiosny pisaliśmy już w piątek. Nasze nieoficjalne informacje potwierdziły się w sobotę. 

Podczas wystąpienia Anna Skiba podziękowała wszystkim, którzy dali jej „wielki mandat zaufania”, by to ona mogła reprezentować Podkarpacie w europarlamencie. – Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby sprostać temu zadaniu. Zrobię wszystko, żeby Wiosna weszła na Podkarpacie – zapowiedziała Skiba. 

Skiba: by dzieci były europejskie 

Dodała, że bycie w Parlamencie Europejskim jest okazją do niesienia pomocy „przede wszystkim najbardziej potrzebującym, potrzebującym dzieciom, tym najsłabszym, tym, które zostały porzucone i wychowują się w domach dziecka, jak i tym z ubogich rodzin”.

– Wszystkim dzieciom, bo wszystkie dzieci są europejskie – podkreśliła Anna Skiba. – Polityka socjalna jest bardzo bliska mojemu sercu, dlatego wiem i z całej siły będę walczyła o prawa naszych dzieci, do równego i godnego wychowywania w Europie, aby nasze dzieci były europejskie. Jestem dla was wszystkich – dodała. 

Start Anny Skiby z listy Wiosny wygląda na desperacki akt poszukiwania na Podkarpaciu w miarę znanego nazwiska partii Biedronia. Wydawało się, że listę otworzy Robert Smucz, lider Wiosny na Podkarpaciu, ale Smucz dwa tygodnie temu musiał zrezygnować z pracy na rzecz eurokampanii. Tłumaczy to „problemami osobistymi”. 

– Przez najbliższe dwa miesiące nie będę mógł prowadzić aktywnej działalności politycznej – mówi Robert Smucz.

Teraz! do Wiosny 

Start Anny Skiby nie wszystkim działaczom Wiosny na Podkarpaciu jednak się podoba. Skiba była szefową podkarpackiej Nowoczesnej, w listopadzie 2018 roku przeszła do Teraz! Ryszarda Petru, po wyborach samorządowych oskarżyła działaczy PO, że stworzona na czas wyborów Koalicja Obywatelska była fikcją, a Nowoczesna odegrała w niej marginalną rolę. 

Anna Skiba w wyborach samorządowych próbowała się dostać do Rady Miasta Rzeszowa z listy komitetu… Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Mimo wysokiego drugiego miejsca do rady nie weszła. Skiba w piątek mówiła nam, że jeżeli wystartuje do PE z listy Wiosny, to nie zamierza odchodzić z Teraz! W sobotę, już po konwencji Wiosny, nam to powtórzyła. 

Działacze Wiosny na Podkarpaciu mówili nam, że niepisaną zasady partii Roberta Biedronia miało być to, że Wiosna nie będzie brała na swoje listy członków innych partii. Skiba jest już drugim politykiem Teraz!, który startuje w eurowyborach z listy Wiosny. Pierwszym była Joanna Scheuring-Wielgus, która jest „dwójką” warszawskiej listy Wiosny.  

– Wiosna nie ma w planach współpracy z ugrupowaniem Ryszarda Petru. Nawiązujemy współpracę z konkretnymi osobami, które reprezentują określony światopogląd i walczą o konkretne wartości, a nie z partiami politycznymi – przekonuje nas Michał Sztuk, rzecznik Wiosny. 

Od Rzeszów Smart City…

Anna Skiba ma 43 lata, pochodzi z Rzeszowa. Jej pierwszą partia była Nowoczesna. W 2017 roku stanęła na czele regionalnych struktur N., gdy w atmosferze konfliktu partią przestał rządzić Mirosław Nowak. Skiba ma wyższe wykształcenie, skończyła wychowanie fizycznie, od wielu lat jest dyrektorem przychodni stomatologicznej “Periocentrum” w Rzeszowie.

Niewiele osób dzisiaj pamięta, że w 2015 roku Anna Skiba była wśród osób, które założyły ruch miejski Rzeszów Smart City, czyli młode polityczne zaplecze obozu prezydenta Tadeusza Ferenca. Liderem ruchu jest radny miejski Konrad Fijołek. 

Anna Skiba ma męża i dwóch synów w wieku 20 i 17 lat, przez lata tworzyła rodzinę zastępczą dla dziewczyn z domu dziecka. Jest również przewodniczącą Rzeszowskiej Rady Kobiet i przewodniczącą Rady Osiedla Pułaskiego. W styczniu br. została sekretarzem generalnym Teraz! W sobotę na Facebooku po konwencji Wiosny Skiba zamieściła swoje zdjęcie, na którym w marynarce ma przyczepiony znaczek partii Roberta Biedronia. 

W podkarpackiej Platformie Obywatelskiej, która z Wiosną rywalizuje o liberalny elektorat,  słyszymy komentarze, że Anna Skiba nie przyniesie Wiośnie sukcesu. – W ciągu pół roku zmieniła trzy partie. Robertowi Biedroniowi współczujemy – mówią w PO.    

Fot. Kamil Pudełko / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Skiba

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. Jak Pani Skiba chce chronić dzieci i rodzinę.Przecież partia Wiosna propaguje LGBT i aborcję. Chyba nikt w te słowa nie wierzy.

 2. Ma babka parcie na szkło.W ratuszu jest w grupie politycznych kobiet,wpływała na spotkaniu w B.G.M. Rzeszów aby inwestor galerii miał w miarę szybko wydane pozwolenie na zabudowy podcieni galerii Rzeszów.Gdzie już ta pani nie była i nie startowała.Była nieudana próba startu z ugrupowania .N do rady miasta Rzeszowa ale partii i członków tego ugrupowania .N na Podkarpaciu nie ma.Teraz pani ,,skakanka,, liczy że może ugrupowanie LGBT+ Biedroń z Rymanowa czy inny z Jasła da jej kopa do polityki.

 3. Dariuszu, a jesteś pewien, że ta historia jest tak do końca prawdziwa? Wiele osób przeżyło złe i tragiczne momenty w swoim życiu, a nie musi postępować jak ta pani. Internet dzisiaj przyjmie każda historie, mniej czy bardziej łzawą…. W polityce wszystkie rzeczy dozwolone, jak widać.

 4. Nie muszę znać historii życia tej Pani, żeby wiedzieć, że nawet jeśli wejdzie do PE, to i tak nic tam nie zrobi jak cała reszta europosłów. Na jakiejś komisji zabierze głos, coś tam dwa razy podczas całej kadencji powie z mównicy? Przecież wielkich graczy z Niemiec, Francji wcale nie obchodzą tacy ludzie i to co mówią. A jak już czepiamy się szczegółów, to niech ta Pani powie co konkretnie chciałaby w tym PE zrobić, bo slogany o dzieciach, gospodarce i praworządności mogę codziennie po 10 razy wygłaszać i nie zmienia to faktu, że moja moc sprawcza jest taka sama jak tej Pani.

 5. Nic doda nic ująć w uzupełnieniu tylko można szepnąć że koryto niewielkie a tłum naciska ze wszystkich stron z tradycyjnymi sloganami na ustach – które słysze od 1950 roku ; O !

 6. Jeżeli nie znasz historii życia tej Pani to zamilcz! Przyjrzyj internet to się dowiesz dlaczego akurat z jej ust padły słowa o potrzebujących dzieciach. Potem spuść głowę ze wstydu!

 7. ” Dodała, że bycie w Parlamencie Europejskim jest okazją do niesienia pomocy “przede wszystkim najbardziej potrzebującym, potrzebującym dzieciom, tym najsłabszym, tym, które zostały porzucone i wychowują się w domach dziecka, jak i tym z ubogich rodzin”. ”

  Nie znam tej Pani, ale brzmi to jak wypowiedź jakiejś miss podczas konkursu piękności. Droga Pani, nic Pani nie zrobi w Parlamencie Europejskim, bo nie ma Pani żadnej mocy. O ile się tam Pani dostanie to przesiedzi Pani, zobaczy wielki świat, znanych polityków i dobrze Pani zarobi – zresztą jak wszyscy pozostali europosłowie.

  ” Start Anny Skiby nie wszystkim działaczom Wiosny na Podkarpaciu jednak się podoba. ”

  Coś pięknego. Takie typowo polskie. Biedroń opowiada bzdury jak to Wiosna jest diametralnie inna niż PO, PiS, PSL itd. A jesteście identyczni mentalnie. Tacy aż do bólu polscy. I dlatego w kraju nie zmieni się nic, a wy jeśli przetrwacie do jesiennych wyborów. to nie wiem czy przekroczycie próg wyborczy.

Comments are closed.