Fot. Kamil Pudełko / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Skiba
Reklama

Bunt podkarpackich działaczy Wiosny Roberta Biedronia. Nie podoba im się, że liderem listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma być Anna Skiba z Teraz!

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć plan wystawienia Anny Skiby na „jedynce” podkarpackiej listy Wiosny w eurowyborach wywołał polityczny pożar w regionalnych strukturach partii Roberta Biedronia.

W czwartek w Rzeszowie był Krzysztof Gawkowski, jeden z najbliższych współpracowników Roberta Biedronia. Gawkowski odpowiada za tworzenie eurolist Wiosny w poszczególnych województwach. W czwartek spotkał się z Robertem Smuczem, liderem Wiosny na Podkarpaciu.

–  Rozmawialiśmy o harmonogramie prac w wyborach do Parlamentu Europejskiego – mówi nam Krzysztof Gawkowski. – Czy gasiłem pożar na Podkarpaciu? Nie – zapewnia. Co innego słyszymy jednak od działaczy Wiosny. – Anna Skiba ma być liderem listy na Podkarpaciu. Ludzie Wiosny są wściekli. Gawkowski miał ratować sytuację – mówią nasze źródła. 

Krzysztof Gawkowski mówi, że liderów list Wiosny do PE poznamy w najbliższą sobotę 23 marca podczas konwencji Wiosny w Warszawie. – W kolejnych dniach na regionalnych konferencjach będziemy przedstawiać pozostałych kandydatów na listach – zapowiada Gawkowski. – W wyborach do PE chcemy przekroczyć dwucyfrowy wynik. To nasz cel – dodaje. 

Na sobotnią konwencję Wiosny w Warszawie wybiera się wspomniana Anna Skiba, była szefowa podkarpackiej Nowoczesnej, a od listopada 2018 roku liderka regionalnych struktur Teraz!, nowej partii Ryszarda Petru. Skiba od 30 stycznia br. jest też sekretarzem generalnym Teraz!

– Dostałam propozycję startu w wyborach do PE z listy Wiosny – potwierdza nam Anna Skiba. – O tym, kto będzie liderem, dowiemy się w sobotę. Zostało jeszcze dużo czasu. Nie jestem jedyną osobą, która brana jest pod uwagę. Decyzję w tej sprawie podejmą zarządy Wiosny i Teraz! – dodawał Skiba. 

Robert Smucz, lider Wiosny na Podkarpaciu, nie chce zdradzać, czy Anna Skiba będzie ich „jedynką” do PE. – Nie chcę sabotować wielotygodniowych przygotowań do sobotniego wydarzenia – tłumaczy.

Z resztą Smucz, niedawno zrezygnował z kierowania sztabem wyborczym Wiosny na Podkarpaciu. – Zdecydowały o tym względy osobiste. Nie mogę się w tej chwili zajmować polityką. Przez najbliższe dwa miesiące nie będę uczestniczył w działaniach politycznych. W wyborach do PE też nie będę startował – mówi nam Robert Smucz, ale z Wiosny nie odchodzi.

Smucza na czele sztabu wyborczego Wiosny na Podkarpaciu miał zastąpić Wojciech Chaber z okolic Niska, który był związany z Fundacją Batorego oraz Nowoczesną. Ale ostatecznie Chaber nie przyjął propozycji. 

Nasze nieoficjalne informacje o starcie Anny Skiby z pierwszego miejsca listy podkarpackiej Wiosny potwierdza „Polityka Insight”, która na Twitterze w piątek opublikowała „jedynki” partii Roberta Biedronia. – Do konwencji nie komentujemy – stwierdza krótko Michał Sztuk, rzecznik Wiosny.  

Anna Skiba w ubiegłorocznych wyborach samorządowych startowała do Rady Miasta Rzeszowa z list… Rozwoju Rzeszowa, mimo, że wówczas była jeszcze szefową Nowoczesnej na Podkarpaciu. Po porażce odeszła z partii, oskarżając władze Platformy Obywatelskiej, że stworzona na czas wyborów Koalicja Obywatelska była fikcją. 

Jeżeli Skiba znajdzie się na liście Wiosny do PE, to wykona podobny ruch jak jej koleżanka partyjna Joanna Scheuring-Wielgus, która będzie „dwójką” warszawskiej eurolisty Wiosny. – Nie zamierzam odchodzić z Teraz!, jeżeli wystartuję z listy partii Roberta Biedronia – zapewnia Anna Skiba. 

Część podkarpackich działaczy Wiosny nie może się pogodzić z tym, że to Anna Skiba ma otwierać ich listę do PE. – W wyborach do Rady Miasta startowała z drugiego miejsca komitetu Tadeusza Ferenca, a i tak się nie dostała. To nie nastraja optymistycznie – mówi nam jeden z członków Wiosny. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

  1. Kłamstwa Poręby w sprawie tej komisji petycji, czy blokowania S19 przez Jarosława Wałęsę, albo Łukacijewską już wielokrotnie prostowano, jednak propagandziści PiS będą to powtarzać do końca świata. Bo to jest podstawowa metoda działania tej partii.

  2. Z tą Panią nikt nie chce pracować, rozpycha się łokciami. Tylko ślepcy tego nie widzą. Założe się ze skończy jeszcze gorzej niż Habałowa, innej przyszłości jej nie wróżę:) Teraz pozostałe ugrupowania powinny się bardzo cieszyć zwłaszcza PIS bowiem WIOSNA już im nie zagraża w ogóle hahahahah. Tak to jest jak się robi politykę nie dla ludzi ale dla pustostanu.

  3. Skiba na jedynce, do Rady Miasta Rzeszowa miała 2 z najbardziej popieranego komitetu przez wyborców, a i ta zrobiła słaby wynik i się nie dostała… porażka Wiosny, wielka porażka, dali walkower i ludzie pójdą głosować na koalicje Europejską!

  4. I właśnie to jest sentencja
    Nic nie robic – dużo kwiczec – i miec ryj w korycie a reszta to Ciul
    I o to w tym całym balaganie chodzi o nic więcej ; pełne koryto i ryj pełen sloganów przed dopadnięciem do koryta a potem tylko chrumkanie i mlaskanie a reszta se tylko może ślinke przełknąć : O !

  5. Bardzo dobrze się stało, o Panu Robercie wiele złego może powiedzieć były poseł z palikota Dariusz Dz. Dobrze ze Anka go wycieła bo ona coś repzentuje sobą Robert nic sobą nie reprezentuje chce tylko JEDYNKĘ i tyle.

    KWITY NA ROBERTA JUŻ ZOSTAŁY WYSŁANE DO BIEDRONIA HAHAHAHAH

  6. Chodź nie wiem czy coś z tego będzie, ale Poręba doprowadził do spotkania (min.sportu Bańka,Prez.Ferenc, Marszałek Województwa Ortyl) i ugody w sprawie Podkarpackie Centrum Lekko Atletyki na Resovii !!!
    Rzeszowska i cała młodzież z województwa na to czeka!

  7. Nie ma co ukrywać nikt z Nowoczesnej czy innych mniejszych ugrupowań nie ma zadnych szans na start do Europarlamentu bo rachunek jest bardzo prosty.Tylko 3 osoby z Podkarpacia maja zagwarantowane miejsce z 52 miejsc jakie przypada na cała Polskę.Pierwsze miejsce zagwarantował sobie zapewne Tomasz Poręba bo walczył o Podkarpacie jak lew i wywalczył że srodki nie tylko z budzetu kraju ale i europejskie zostaną przeznaczone na S-19 najważniejsza drogę na ścianie wschodniej.Ten drogowy projekt drogoy europejski blokowali europarlamentarzyściz PO m.in Pitera,Wałęsa na ,,Komisji Petycji ,a Łukacijewska z Podkarpacia z PO która chciała aby droga S-19 skierować przez Lwów i Ukraine na południe Europy.

  8. Jakby mogli to by z listy diabła startowali aby dopchać się do koryta. Ludzie bez resztek honoru. Ktoś na nich pluje a oni mówią , że deszcz pada.

Comments are closed.