Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

W poniedziałek sanepid potwierdził zakażenia koronawirusem u pracowników i pacjentów dwóch rzeszowskich szpitali. 

– Potwierdzone przypadki dotyczą czterech osób z personelu medycznego i trzech pacjentów kliniki neurochirurgii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, a także trzech pracowników i pacjenta szpitala MSWiA w Rzeszowie – podaje Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

W obu placówkach trwają dochodzenia epidemiologiczne. Trzecim ogniskiem koronawirusa w Rzeszowie aktualnie jest też Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Sucharskiego. Tam zakażenie wykryto u 57 osób spośród 108 przebadanych. O szczegółach piszemy TUTAJ

– W chwili obecnej prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne i rozważane są różne warianty, mające na celu utrzymanie funkcjonowanie placówki. Badania są kontynuowane, aby skontrolować ponownie wyniki ujemne – przekazuje Dorota Gibała.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zakażenie koronawirusem wykryto także u kolejnych osób w Szpitalu Powiatowym w Strzyżowie. Łącznie potwierdzono tam 44 przypadki, w tym u 28 pracowników szpitala, 15 pacjentów i jednej osoby z kontaktu. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama