Zdjęcie: Pixabay

W trzech miejscach w Rzeszowie są aktualnie ogniska koronawirusa – poinformowała w poniedziałek Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

W rzeszowskiej wytwórni lodów „Koral” dotychczas potwierdzono 19 przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 15 pracowników i 4 osoby z tzw. kontaktu. Najwięcej osób zakażonych jest z powiatu rzeszowskiego – 14, po dwie z powiatów łańcuckiego i dębickiego oraz jedna z powiatu przeworskiego. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Drugim ogniskiem koronawirusa w Rzeszowie jest Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 przy ulicy Szopena. Do 19 września potwierdzono tam zakażenie u 6 pracowników personelu medycznego. W trzecim ognisku – Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – testy wykazały koronawirusa u 11 osób z personelu medycznego.

– Na osoby „dodatnie” nałożono decyzje o izolacji domowej, na osoby ze styczności – kwarantannę. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – poinformowała w poniedziałek Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie. 

W przypadku nauki w szkołach hybrydowy system nauczania obowiązuje w klasie 2AG w Zespole Szkół nr 2. Na nauczaniu zdalnym jest też chłopiec z innej klasy tej samej szkoły. W obu przypadku do 25 września. Także do 25 września zawieszono zajęcia jednej grupy w Przedszkolu nr 23. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama