Zdjęcie: Szpital MSWiA w Rzeszowie / Facebook

Cztery kolejne zakażenia koronawirusem wykryto w rzeszowskim szpitalu MSWiA. Nowe zakażenia potwierdzono także u uczestników wesela.

W piątek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie otrzymała wyniki kolejnych testów u osób powiązanych z ogniskami koronawirusa w Rzeszowie. Cztery nowe przypadki ujawniono w szpitalu MSWiA przy ulicy Krakowskiej oraz cztery przypadki u uczestników wesela, które 1 sierpnia odbyło się w Rzeszowie. 

W szpitalu MSWiA zakażenie koronawirusa stwierdzono łącznie już u 16 osób, w tym 6 pacjentów, z czego jeden zmarł, a także u 5 osób z personelu medycznego i 5 osób z tzw. kontaktu. – Przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii – poinformowała Dorota Gibała w WSSE.  

W przypadku wspomnianego wesela koronawirusem zaraziło się już 14 osób – 10 z Rzeszowa, trzy z powiatu rzeszowskiego i  jedna z powiatu jarosławskiego. W weselu uczestniczyły 92 osoby oraz dwie osoby z obsługi. Wszyscy są objęci przymusową kwarantanną, a dochodzenia epidemiologiczne cały czas są w toku.

W trzecim ognisku koronawirusa w Rzeszowie sytuacja jest bez zmian. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ulicy Lwowskiej dotychczas potwierdzono 9 przypadków koronawirusa – u siedmiu pracowników szpitala i dwóch osób z tzw. kontaktu (mieszkańców powiatu przeworskiego). 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W KSW nr 2 nadal wstrzymane są przyjęcia na oddział ginekologii i położnictwa. Trwają badania kolejnych pacjentów szpitala i jego pracowników. 47 osób, które miały z nimi styczność, jest na kwarantannie. 

W piątek podkarpacki sanepid zaplanował przebadanie kolejnych 30 osób z tzw. kontaktu na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama