Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Obrońcy zwierząt po raz kolejny wyjdą na ulice Rzeszowa. W piątek 8 czerwca będą trąbić przeciwko cyrkom.

8 czerwca został przez koalicję organizacji pozarządowych prowadząca kampanię „Cyrk Bez Zwierząt” ustanowiony Dniem Cyrku Bez Zwierząt. W tym dniu aktywiści w całej Polsce protestują przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach.

 – W niektórych państwach udało się już wprowadzić ograniczenia prawne lub całkowity zakaz takich praktyk – twierdzi rzeszowski oddział Fundacji Viva, która jest organizatorem Dnia Cyrku Bez Zwierząt. 

Obrońcy zwierząt przypominają, że jeszcze w tym roku do Sejmu trafi projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zakazujący m.in. wykorzystywania zwierząt w cyrkach. – Dołącz tego dnia do aktywistów. Razem będziemy trąbić przeciwko cyrkom – zapowiadają organizatorzy akcji, która 8 czerwca odbędzie się na rzeszowskim Rynku o godz. 15:00. 

Rzeszowscy aktywiści od kilku lat oprotestowują przyjazdy do Rzeszowa cyrków, które w programach wykorzystują zwierzęta. W 2016 roku Fundacja Viva apelowała do prezydenta Tadeusza Ferenca, by miasto wprowadziło zakaz wjazdu do Rzeszowa cyrków ze zwierzętami. Petycję w tej sprawie podpisało ponad 3 tys. osób. Prezydent jednak na to się nie zgodził

– Niech ludzie sami decydują, czy chcą chodzić do cyrków ze zwierzętami, czy nie – mówił nam przed dwoma laty Tadeusz Ferenc.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.