Reklama

W piątek (10 kwietnia) od samego rana trwa rozkładanie pierwszych ogródków piwnych na rzeszowskim Rynku. Będą otwarte do połowy października.

[Not a valid template]

 

Miasto ogłosiło przetarg na wynajem powierzchni płyty Rynku 10 marca. Na złożenie swoich propozycji restauratorzy mieli dwa tygodnie. Wadium wynosiło 1 tys. zł. Sam finał przetargu miał formę aukcji. Miasto ustaliło cenę wywoławczą za 1 m kw. na 95 groszy. Oferenci mogli ją podbijać minimum o 0,50 gr. 27 marca wszystko było już jasne.

Na płycie rzeszowskiego rynku i na dwóch odbiegających od niej uliczkach staną w tym roku 33 ogródki. Większość z nich będzie miała wymiary 9 na 6 m. Dwa 9 na 3 m.

Przy okazji ogłaszania tegorocznego przetargu prezydent Rzeszowa wydał nowe zarządzenie. Właściwie nie ma tam żadnych większych zmian, w porównaniu do poprzednich lat, co do wymogów, jak piwne ogródki mają wyglądać. Zachowany został np. wymóg, aby maksymalna odległość od ogródka do kamienicy, w której prowadzona jest działalność gastronomiczna, wynosiła 20 m.

Kolor parasoli także został zachowany – ecru. Pozostała też zielona wykładzina, która ma znajdować się pod ogródkami.

Jedyna w zasadzie zmiana, to ujednolicenie rodzaju kwiatów, jakie mają się znaleźć w donicach stojących przy ogrodkach. W tym roku mają to być różowe pelargonie bluszczolistne, odmiany „Villa de Paris Rosa”.

Ogródki na rzeszowskim Rynku pozostaną do 15 października. Ich właściciele będą mogli jednak przedłużyć ten okres nawet do końca listopada.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: