Orlen Wyścig Narodów w Rzeszowie pod dyktando Holendrów [ZDJĘCIA]

0
Reklama

Olav Kooij wygrał w Rzeszowie drugi etap Orlen Wyścigu Narodów UCI Nations Cup U23 i zwyciężył w klasyfikacji generalnej zawodów. Najlepszy z Polaków Bartosz Rudyk zajął na drugim etapie 5. miejsce, a w klasyfikacji generalnej był 14. Klasyfikację drużynową Pucharu Narodów wygrała reprezentacja Holandii, Polska zajęła 9. miejsce.

Tegoroczny Orlen Wyścig Narodów w Rzeszowie toczył się pod dyktando Holendrów. “Pomarańczowi” wygrali sobotnią drużynową jazdę na czas, a w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego triumfował Olav Kooij. Na finiszu al. Cieplińskiego wyprzedził on Estończyków: Markusa Pajura i Raita Arma.

W klasyfikacji generalnej Holendrzy zajęli całe podium – na najwyższym stopniu stanął Kooij, a obok niego Mick van Dijke i Daan Hoole. Polakom przypadły miejsca w drugiej dziesiątce. 14. był Bartosz Rudyk, a 15. Adam Kuś. Jako drużyna Polacy zajęli 9. miejsce, tracąc do zwycięskiej Holandii prawie 7.26 minuty. Na drużynowym podium znalazły się także Szwajcaria i Niemcy.

– Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, to ogromna zasługa drużyny – razem walczymy, razem wygrywamy. Podczas drużynowej jazdy na czas pokazaliśmy, że mamy silny zespół. Dziś wiedzieliśmy, że musimy walczyć o utrzymanie pozycji w klasyfikacji generalnej. Mieliśmy wszystko w naszym rękach, a na koniec udało się dodatkowo wygrać etap – mówił po wyścigu Olav Kooij. 

Bartosz Rudyk: – Liczyłem na więcej, bo zależało mi na tym starcie, a ostatnie dni pokazały, że mogę pokazać się z dobrej strony. Stając na starcie tego wyścigu myślałem o podium, a nawet o zwycięstwie. Podobał mi się finisz, wydawało się, że mam szanse na dobry rezultat, ale wystarczyło na 5. miejsce i czuję lekki niedosyt. Myślę, że zabrakło sprytu z mojej strony, myślałem, że sprint będzie wyglądał nieco inaczej.

Czesław Lang, dyrektor Lang Team, bardzo się cieszy, że udało się zorganizować Orlen Wyścig Narodów.

– Nie było łatwo znaleźć termin w kalendarzu, nie wszystkie zaproszone drużyny mogły przyjechać. Ale ostatecznie wystartowało 13 ekip i uważam, że poziom sportowy zawodów był naprawdę wysoki. Wszyscy przyjechali świetnie przygotowani i zdeterminowani do walki o zwycięstwo. Można powiedzieć, że mieliśmy w Rzeszowie prawdziwą kolarską ucztę – powiedział Lang.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: