Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Prawoskręty na najbardziej zakorkowanych skrzyżowaniach w Rzeszowie mają powstać do końca 2018 roku. Drogowcy czekają jeszcze na wszystkie pozwolenia i szykują się do przetargu.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie własne zakończył projektowanie 8 prawoskrętów na czterech skrzyżowaniach ulic: Obrońców Poczty Gdańskiej z al. Wyzwolenia, Słowackiego z Szopena, Okulickiego z al. Wyzwolenia oraz alei Piłsudskiego z Cieplińskiego przy rondzie Dmowskiego. O szczegółach inwestycji pisaliśmy TUTAJ

– Dokumentację mamy już zebraną. Otrzymaliśmy już pozwolenie na budowę prawoskrętów na trzech skrzyżowaniach – wyjaśniają rzeszowscy drogowcy. – Musimy jeszcze poczekać na decyzję w sprawie skrzyżowania ulicy Okulickiego z al. Wyzwolenia, bo w tym przypadku procedura wydania pozwolenia jeszcze trwa – dodają.

Drogowcy spodziewają się, że decyzję uzyskają najpóźniej do końca maja. Ogłoszenie przetargu jest planowane na czerwiec. – Budowę ośmiu prawoskrętów zgłosiliśmy jako całość w konkursie o dofinansowanie unijne. W związku z tym nie możemy ogłaszać przetargów  pojedynczo na każde skrzyżowanie, tylko od razu na cztery – wyjaśniają drogowcy.

Chcą, by budowa prawoskrętów zakończyła się jeszcze w tym roku. Inwestycja szacowana jest na 5 mln zł, z czego 85 proc. tej kwoty ma być dofinansowane z Unii Europejskiej. Za dokumentację miasto zapłaciło 33 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama