Zdjęcie: Pixabay

U wszystkich osób, z którymi przeprowadzono wywiad epidemiologiczny, a miały kontakt z 57-letnią mieszkanką Leżajska, zakażoną koronawirusem, nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych.

W środę po południu Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, poinformowała o zakończeniu postępowania epidemiologicznego, dotyczącego pierwszego na Podkarpaciu przypadku zakażenia koronawirusem. Chodzi o 57-letnią mieszkankę Leżajska.  

– Kobieta czuje się dobrze i obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Łańcucie, gdzie zajmują się nią doskonali specjaliści – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek. 

Osoby, które mogły mieć kontakt z mieszkanką Leżajska, poddano obserwacji. – U wszystkich osób, z którymi przeprowadzono wywiad epidemiologiczny, nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych. Wszystkie procedury zostały dopełnione – twierdzi Waksmundzka-Szarek. 

Zaapelowała także o zachowanie spokoju. – Wszystkie służby pracują i wykonują swoje zadania. Nie ma powodów do paniki – zakomunikowała rzecznik PUW w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama