Fot. Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie. Na zdjęciu gminny ośrodek zdrowia w Hyżnem

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie został zmuszony do zamknięcia gminnego ośrodka zdrowia w Hyżnem. Takie polecenie wydał sanepid. 

Ewa Skoczyńska, dyrektor ZOZ nr 2, mówi, że decyzja o zamknięciu ośrodka w Hyżnem zapadła we wtorek przed południem. – Personel medyczny miał kontakt z pacjentem, u którego prawdopodobnie stwierdzono koronawirusa – przekazuje Skoczyńska. 

Ile osób z personelu mogło mieć kontakt z pacjentem? Precyzyjnie nie wiadomo, mówi się o sześciu osobach – to lekarze i pielęgniarki. Wszyscy są teraz wzięci pod kontrolę sanepidu, który sprawdza, czy pracownicy ośrodka nie zarazili się koronawirusem.

– Czekamy na informacje z sanepidu, których pracowników będziemy mogli dopuścić do pracy – twierdzi Ewa Skoczyńska. Na razie praca ośrodka w Hyżnem jest zawieszona, nie wykluczone, że budynek trzeba będzie zdezynfekować. 

W środę zapytaliśmy Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie, co do tej pory sanepid ustalił. Do czasu publikacji tego tekstu nie doczekaliśmy się odpowiedzi. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama