Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu spektakl "Hulanki"

To już ostatnia szansa na to, aby w tym roku skorzystać z dobrodziejstw Wschodu Kultury – Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. W niedzielę m.in. Art Celebration, „Hulanki”, „Uwaga!” i „Bitwa o Wschód”. 

Trwający od piątku ESK 2019 dobiega końca. W niedzielę, 23 czerwca, macie ostatnią szansę skorzystać z festiwalowych atrakcji. 

Możecie obejrzeć wystawy fotograficzne „Jutro będzie lepiej. Lwów 1989-1991” Tadeusza Rolke (Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie), FashionEast – Yesterday (zdjęcia Pawła Olearki w Muzeum Okręgowym), “Moda w swoim czasie”, na którą składa się kolekcja zabytkowej garderoby wraz z akcesoriami połączona z wystawą zdjęć szklanych negatywów Edwarda Janusza prezentujących dawną modę rzeszowianek (Muzeum Okręgowe). 

Warto też w niedzielę zajrzeć do Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, tam w godz. 11:00-17:00 wystawa „Świat, który przeminął… Życie codzienne łemkowskiej rodziny” na fotografiach Zdzisława Postępskiego i Romana Reinfussa . 

W niedzielę warto wybrać się na „Karuzelę Pomysłów”, czyli warsztaty Desgin Thinking w klubie festiwalowym na bulwarach. Od 10:00 do 14:30 najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami będą mieli okazje zaprojektować swój wymarzony plac zabaw przy użyciu takich elementów jak klocki LEGO, palety, kleje na gorąco, papier, czy zszywacz. 

Na miłośników gier także w klubie festiwalowym od 10:00 do 15:00 przystanek KrosCon, będzie można pograć w planszówki i gry fabularne. ESK nie może się odbyć oczywiście też bez Smyk Areny. Ta wraz z klockami, Ogrodem Magicznym w słoju i filcowymi gadżetami także w klubie festiwalowym.

W niedzielę od 12:00 do 18:00 ostatnia szansa, by wziąć udział w „Uchu” – Dźwiękowym Wehikule w Podziemnej Trasie Turystycznej. To projekt, bazujący na dźwiękowych nagraniach binauralnych (3D) i nawiązuje do polskich, ukraińskich i białoruskich symboli kultury codziennej. Usłyszycie dwa słuchowiska: kryminalne „Pitawal” oraz dziecięce „Śpiewanki, wyliczanki”. 

Od 12:00 do 21:00 pod Mostem Zamkowym „Bitwa o Wschód”, czyli zawody taneczne. Tancerze walczyć będą w kilku kategoriach: taniec solo – hip hop i popping powyżej 15. roku życia. Młodsi – do 15. roku życia będą się zmagać w kategorii solo hip hop. Zaprezentują się formacje taneczne – w kategoriach do 13 lat i powyżej 14. roku życia. 

Od 17:00 do 18:00 na bulwarach zobaczycie popisy artystyczne dzieci i młodzieży, które do Rzeszowa przyjechały w ramach programu Brave Kids z Indii, Hong Kongu i Ukrainy

O 19:00 w auli Politechniki Rzeszowskiej rozpocznie się koncert Art Celebration. To właśnie tam zaprezentują się największe gwiazdy jazzu: Kuba Stankiewicz Trio, AC Band, Michał Urbaniak Jazztet w niepowtarzalnym koncercie „East West Migrations”. Na koncert wstęp tylko z bezpłatnymi zaproszeniami. 

O.de.la szykuje z kolei w Teatrze Maska instalację ruchową „Uwaga!”. Widowisko rozpocznie się o 21:00. Początkowo widowisko miało odbyć się na bulwarach, ale ze względu na ryzyko deszczu przeniesiono je do teatru. 

O 21:30 na scenie Rynku rozpocznie się spektakl „Hulanki” w wykonaniu Art Color Ballet. Sztuka ma lekki klimat nawiązujący do tradycji polskiego folkloru. Spektakl łączy także tradycyjne motywy malarskie z najciekawszymi brzmieniami muzyki ludowej oraz motywów charakterystycznego tańca. Art Color Ballet założyła w 1998 roku Agnieszka Glińska.

Niedziela jest też ostatnią szansą, by w Teatrze Maska o 22:00 zobaczyć performance „Hotel Meduza”. Wstęp tylko dla osób powyżej 18. roku życia. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama