Reklama

Skandia Maraton Lang Team i Tauron Lang Team Race – to dwie rowerowe imprezy na ostatni weekend maja (30-31 bm.) w Rzeszowie. Trwają na nie zapisy.

[Not a valid template]

 

Organizatorami obu imprez jest miasto Rzeszów i Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Po ubiegłorocznych emocjach związanych z Tour de Pologne, w tym roku Rzeszów stanie się stolicą dla kolarzy amatorów. Ratusz od dawna zapewnia, że miasto bardzo mocno stawia na rowery.

– Mamy ponad 100 km ścieżek rowerowych i ciągle budujemy nowe. Poza tym, co roku w mieście organizowanych jest szereg imprez dla rowerzystów – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

– Od pewnego czasu obserwuję rosnącą popularność kolarstwa. To również zasługa naszych mistrzów – Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki. Bardzo się cieszę, że kolarskie imprezy po raz kolejny zawitają do Rzeszowa – dodaje Ferenc.

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, który sam często jeździ rowerze, mówi, że Skandia Maraton Lang Team i Tauron Lang Team Race wpisują się w politykę rozwoju Podkarpacia, które inwestuje w budowę ścieżek rowerowych w ramach ogromnego projektu Green Velo, czyli trasy rowerowej w Polsce Wschodniej.

– Liczymy, że w niedalekiej przyszłości trasa będzie główną częścią zespołu ścieżek rowerowych województwa. Kolarstwo to sport, który zyskuje wielu zwolenników, a na Podkarpaciu ma piękne tradycje – dodaje Ortyl.

Skandia Maraton Lang Team

W sobotę (30 maja) w Rzeszowie odbędzie się trzecia w tym roku edycja Skandia Maraton Lang Team, jednego z najpopularniejszych maratonów rowerowych w Polsce. Główną ideą imprezy jest promocja kolarstwa i propagowanie aktywnego wypoczynku. Jej olbrzymim atutem są różnorodne trasy i dystanse, dzięki czemu w imprezie może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku i umiejętności.

Organizatorzy zapraszają najmłodszych do udziału w Paradzie Rodzinnej o długości 9 km. Bardziej doświadczeni mogą wystartować na dystansie Mini (36 km), Medio (53 km) czy wreszcie koronnym Grand Fondo (85 km). Trasa maratonu przebiega przez niezwykle malownicze tereny Podkarpacia i prowadzi głównie drogami asfaltowymi, szutrowymi i polnymi.

Strefa Pozytywnych Obrotów

Najlepsi kolarze otrzymają atrakcyjne nagrody – kolarskie stroje Quest z kolekcji Skandia Maraton Lang Team, zestawy produktów energetycznych Vitarade, osprzęt rowerowy Shimano, zegarki Festina, akcesoria kolarskie Harfa Harryson.

Do środy (27 maja) można zgłaszać się do wyścigu przez internet (www.skandiamaraton.pl). W piątek (29 maja, od godz. 16:00 do 19:00) i w sobotę (30 maja, od godz. 8:00 do 10:30) będzie można zapisać się do wyścigu w Biurze Zawodów przy hali Podpromie.

W miasteczku wyścigu powstanie strefa Pozytywnych Obrotów, w której każdy chętny będzie mógł w szczytnym celu przejechać dowolny dystans na trenażerze. Każdy pokonany w ten sposób kilometr w ramach społecznej akcji Pozytywne Obroty to pakiet odblasków dla dzieci z regionu.

Organizatorzy wszystkim uczestnikom polecają też darmową aplikację Skandia Maraton Lang Team. Dzięki niej na bieżąco można śledzić wszystkie najważniejsze informacje i wyniki.

Tauron Lang Team Race

Po sobotnich zmaganiach na rowerach górskich przyjdzie czas na wielką przygodę amatorów kolarstwa szosowego. Tauron Lang Team Race to nowy cykl, który powstał w tym roku i jest odpowiedzią na rosnące w niebywałym tempie zainteresowanie fanów właśnie kolarstwem szosowym.

W Rzeszowie odbędzie się druga w tym roku edycja Tauron Lang Team Race. Dla uczestników przygotowane zostały dwa dystanse – Mini (68 km) i Maxi (98 km). Zawodnicy wystartują w pobliżu hali Podpromie i pojadą na południe od Rzeszowa, gdzie będą walczyć na 28-kilometrowej rundzie. Trasa wyścigu prowadzi po odkrytych terenach i jest trudna technicznie z dużą liczbą zjazdów i podjazdów o nachyleniu sięgającym 23 proc.

Na dystansie Mini mogą startować zawodnicy od 16. roku życia, dłuższy dystans jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. W sumie rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i czterech wśród kobiet.

Nagrody finansowe i rzeczowe

Troje najlepszych zawodników w każdej kategorii na każdym dystansie otrzyma nagrody finansowe. Zwycięzca na dystansie Mini otrzyma 350 zł, a na dystansie Maxi 500 zł. Do tego dochodzą atrakcyjne nagrody rzeczowe: kolarskie stroje Quest z kolekcji Tauron Lang Team Race, zestawy produktów energetycznych Vitarade, czy zegarki Festina.

Zgłoszenia w internecie można przesyłać do 27 maja (www.tauronlangteamrace.pl), a w Biurze Zawodów będzie można zapisywać się w sobotę (30 maja, od godz. 17:30 do 19:30) oraz w niedzielę (31 maja, od godz. 8:00 do 10:30).

Bezpośrednie relacje z zawodów przeprowadzi TVP, a także Polskie Radio.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama