Zdjęcie: kadr z filmu "Jak rozmawiać z psem"

Dla najmłodszych bajki i zabawy pod czujnym okiem animatorki, dla nieco starszych filmy i nauka gry w Go, czyli najstarszą grę świata. Kino za Rogiem Cafe to także głośne tytuły i znani reżyserzy.

– Ostatnie trzy dni ferii to nadal dużo aktywności i rozrywki – zapewnia Karolina Marciszewska z Kino za Rogiem Cafe.

W piątek, 27 stycznia, będzie można zobaczyć dwa tytuły. Na początek „W 80 dni dookoła świata”, po nim rozpocznie się nauka gry Go z Fundacją Koi Koi.

Tego samego dnia, zostanie wyświetlony film przygodowy „Operacja Człowiek w czerni”, czyli historia pary młodych detektywów Tirili i Oliviera, którym towarzyszy wierny psi przyjaciel, Ocho.  

Sobota, 28 stycznia, rozpocznie się od ” Śnieżnej paczki”, czyli porywającej komedii o przygodach arktycznego liska i jego polarnych przyjaciół, którzy muszą połączyć siły w walce z morsem, podbiegunowym złoczyńcą.

W południe będzie czas na gry i zabawy z animatorką KzR, a później rozpocznie się projekcja „Skarbu Mikołajka” trzeciej fabuły o małym paryżaninie wymyślonym w popularnych także w Polsce książkach René Goscinny’ego.

A na koniec „Jak rozmawiać z psem”, czyli historia nastoletniego naukowca, który w wyniku eksperymentu nawiązuje kontakt telepatyczny ze swoim psem.

 

W niedzielnym (29 stycznia) programie znalazły się m.in. trzy odcinki bajki „Pamiętnik Florki”: Czterolistna koniczyna, Podróż, Sen.

– Filmowe przedszkole tworzymy z myślą o dzieciach w wieku od 2 do 5 lat. Chcemy pokazywać maluchom magię kina i radość ze wspólnego oglądania filmów – mówi Karolina Marciszewska.

Serial pokazuje świat z perspektywy małej ryjówki Florentyny, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków.

Jak każdy maluch, dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje. Początek o godz. 10:30. 

A dla nieco starszych film familijny z zagadką kryminalną w tle, czyli „Tarapaty 2”. Początek o godz. 13:00. Bilety kosztują 10 zł

Kino za Rogiem proponuje też głośne tytuły znanych reżyserów. W repertuarze znalazł się „IO” nominowany do Oscara film Jerzego Skolimowskiego, do którego zdjęcia kręcone były m.in na Podkarpaciu.  

Do zobaczenia jest także „Johnny”, oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wcielił się Dawid Ogrodnik. 

Oprócz tego, kultowe „Psy” Władysława Pasikowskiego oraz „Obłoki śmierci Bolimów 1915”, fabularyzowany dokument, który jest rekonstrukcją wydarzeń z I wojny światowej pod Bolimowem, gdzie doszło do pierwszego w historii masowego ataku bronią chemiczną.

W piątek, 27 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. W repertuarze Kina za Rogiem Cafe, znalazły się dwa poruszające obrazy. „Poufne lekcje perskiego” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie.

Z kolei „Mistrz”, to historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

 

Repertuar Kina za Rogiem 27 stycznia – 2 lutego

27 stycznia, piątek:

– 10:30 W 80 dni dookoła świata

– 12:00 Nauka gry GO z Fundacją Koi Koi

– 13:30 Operacja Człowiek w czerni

– 17:00 Mistrz – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

– 18:30 Poufne lekcje perskiego – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

28 stycznia, sobota:

– 10:30 Śnieżna paczka

– 12:00 Zabawy z Animatorką KzR

– 13:30 Skarb Mikołajka

– 15:30 Jak rozmawiać z psem

– 17:00 IO

29 stycznia, niedziela:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 10:30 Pamiętnik Florki – Filmowe Przedszkole 

– 13:00 Tarapaty 2

– 15:00 Rodzinna zamiana ciał

– 17:30 Johnny

30 stycznia, poniedziałek: 

– 10:30 Koati

– 12:30 Wilk, lew i ja

– 14:30 Trzy królowe

– 16:30 Mężczyzna imieniem Ove

– 18:30 Jak ojciec i syn

31 stycznia, wtorek:

– 10:00 -14:15 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

– 14:30 Jeźdźcy sprawiedliwości

– 16:30 Johnny

– 18:30 Psy – wtorek z klasyką 

1 lutego, środa: 

– 10:10 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

– 12:30 Był sobie pies 2

– 14:30 Córka

– 16:30 Gra szpiegów

– 18:30 IO

2 lutego, czwartek: 

– 10:30 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

– 12:30 Chłopiec z burzy

– 14:00 Johnny

– 16:00 Stracone złudzenia

– 18:30 Obłoki śmierci Bolimów 1915

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama