Reklama

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne byłoby jedną z wizytówek tej części Polski, a także samego miasta Rzeszowa – napisała w oświadczeniu Resovia Rzeszów.

Kilka dni temu uprawomocnił się wyrok Sądu Okręgowego w Rzeszowie, który umożliwił Resovii Rzeszów odzyskanie po 20 latach stadionu przy ulicy Wyspiańskiego. Przez ten czas właścicielem obiektu był Uniwersytet Rzeszowski. Dzięki odzyskaniu stadionu jest możliwa budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, które ma kosztować około 60 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

W poniedziałek (22 grudnia) zebrał się zarząd klubu. Po posiedzeniu Resovia Rzeszów wydała oficjalny komunikat w sprawie przejęcia stadionu przez klub.

KOMUNIKAT

Wobec braku możliwości modernizacji stadionu przez Uniwersytet Rzeszowski i nie spełnienia tym samym wszystkich kryteriów potrzebnych do otrzymania licencji na grę, na poziomie choćby II ligi dla drużyny piłkarskiej, nasz Klub nie mógł inaczej postąpić jak wnieść sprawę na drogę sądową, gdyż brak wyżej wymienionych prac poprawiających możliwości techniczne obiektu był niezgodny z wcześniejszymi ustaleniami zatwierdzonymi przez obie strony oraz utrudniał i hamował rozwój Resovii.

Dzięki rozsądnej i jedynej słusznej decyzji Sądu przed naszym klubem otwiera się możliwość budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, na co gotowi jesteśmy już od ponad dwóch lat.

Jesteśmy bardzo wdzięczni

Poparcie dla projektu stadionu wykonanego przez pracownię ZK Architekci, na zlecenie CWKS Resovia wyraził Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, a także Władze Miasta Rzeszowa, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i składamy serdeczne podziękowania.

Projekt budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego został także złożony w Ministerstwie Sportu, które również zadeklarowało poparcie dla przedmiotowej inwestycji, planowanej do realizacji na terenach przy ul. Wyspiańskiego 22.

Mamy ogromne nadzieje, że wniosek o dofinansowanie budowy tej ogromnej inwestycji, który zostanie złożony przez Nasz Klub, będzie rozpatrzony z pozytywnym dla nas wszystkich skutkiem, a co za tym idzie z mocnym akcentem wkroczymy w ten Nowy Rok 2015.

Należy w tym miejscu podkreślić, że nasi lekkoatleci w minionym 2014 roku zajęli czwarte miejsce w Polsce! Tak więc powstanie odpowiedniego obiektu jest niezbędne dla dalszego ich rozwoju i podnoszenia umiejętności sportowych!

Wizytówka Rzeszowa

Dodatkowo Resort właśnie przyszły rok ogłosił rokiem lekkiej atletyki. Realizacja takiej inwestycji niewątpliwie powinna być jednym z jego głównych punktów. Wpisanie jej do kontraktu terytorialnego jako inwestycja priorytetowa oraz pozytywne rozpatrzenie wniosku przez Ministerstwo Sportu taką właśnie ją uczyni.

Wyrażamy głębokie nadzieje, że deklarowane poparcie Władz Miasta, Województwa oraz samego Ministerstwa Sportu pozwoli na pozyskanie środków potrzebnych na budowę i realizację wyżej wymienionej inwestycji, która na pewno byłaby jedną z wizytówek tej części Polski, a także samego miasta Rzeszowa.

Budowa takiego ośrodka pozwoliłaby na podnoszenia swoich umiejętności przez sportowców z całego województwa w komfortowych warunkach, na co wszyscy liczymy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Śródtytuły pochodzą od redakcji

 

Reklama