Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Zamówiliście sprzęt RTV i AGD za pośrednictwem strony www.pritom.pl? Jeśli tak, to padliście ofiarą oszustów. Policjanci z Rzeszowa zatrzymali dwóch mężczyzn. 

Jak poinformował w środę Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, na początku grudnia 2017 r. policja została powiadomiona przez klienta, że nie dostał telefonu komórkowego, który zamówił za pośrednictwem strony www.pritom.pl. Mężczyzna bezskutecznie próbował się skontaktować z internetowym sklepem. 

Oszustów zaczęli namierzać policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rzeszowskiej komendy. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Funkcjonariusze do tej pory przyjęli zawiadomienia od wielu osób na terenie całego kraju. W samym Rzeszowie policjanci otrzymali do tej pory trzy zawiadomienia. 

– Mamy zgłoszenia o oszustwach przy zakupach telefonu, aparatu i konsoli. Ceny, które oferowano za pośrednictwem tego sklepu internetowego, były nieznacznie niższe od cen rynkowych. Mogły one nie budzić podejrzeń – mówi Adam Szeląg. 

Policjanci ustalili osoby, które mogą być zamieszane w to oszustwo. To dwaj mieszkańcy Rzeszowa. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który okazał się „słupem”. Na jego dane został założony sklep internetowy. Kilka dni później policjanci zatrzymali również drugiego mężczyznę – 29-latka.

– To prawdopodobnie pomysłodawca przestępstwa – przekazuje Adam Szeląg. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już pierwsze zarzuty. 29-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Policjanci cały czas ustalają skalę oszustwa. Osoby, które kupowały towar w sklepie za pośrednictwem strony www.pritom.pl i zostały oszukane (wpłaciły pieniądze, ale nie otrzymały towaru lub zwrotu gotówki), proszone są o kontakt z policją. Zawiadomienia należy składać w najbliższej miejscu zamieszkania jednostce policji.

Do złożenia zawiadomienia niezbędne będą w szczególności potwierdzenie dokonania przelewu oraz wydruki prowadzonej korespondencji.

Strona www.pritom.pl została zamknięta. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama