Pieniądze włożyła do opakowania po cukrze, owinęła je chustą. To miało wybawić ją z kłopotów ze zdrowiem. Nie wybawiło, a pieniądze straciła. Policja poszukuje oszustki.

We wtorek do jednego z domów na terenie powiatu leżajskiego weszła nieznana kobieta i powiedziała gospodyni, że skupuje starocie. Wmówiła gospodyni, że dostrzega jej problemy ze zdrowiem, którym może zaradzić.

Oszustka zaoferowała darmowe usługi wróżbiarskie. Poprosiła właścicielkę domu, by pokazała wszystkie pieniądze. Następnie kazała je włożyć do papierowego opakowania po cukrze. Później poprosiła, by opakowanie z pieniędzmi owinęła chustą i zażądała przyniesienia ręcznika z innego pokoju.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po przeprowadzonym seansie nieznana kobieta wyszła z domu zastrzegając, aby gospodyni 8 dni nie otwierała opakowania, w którym znajdowały się pieniądze, co już powinno być sygnałem ostrzegawczym. Dopiero po upływie godziny kobieta zorientowała się, że straciła swoje oszczędności – 1200 zł.

Policja z Leżajska poszukuje kobiety, która oszukała mieszkankę podleżajskiej miejscowości, ale jednocześnie przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystują ufność osób starszych. Oferują wyjątkowe i niepowtarzalne okazje, usypiają czujność i okradają. Wizja szybkiego i dużego zysku zwykle kończy się stratą.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama