Oszustwo inwestycyjne to jedna z najczęściej wykorzystywanych przez oszustów metod. Oferują bardzo wysokie zyski, bez ryzyka utraty pieniędzy. Pamiętaj, aby nie logować się na niesprawdzonych platformach i nie instalować na swoich urządzeniach aplikacji z niezaufanych źródeł!
Obejrzyj historię bohatera i zobacz, jaki jest schemat działania oszustów:
Wirtualna przestrzeń to szanse, ale też zagrożenia. Na każdym kroku należy zachować rozsądek i wiedzieć, jak bezpiecznie funkcjonować w cyberprzestrzeni.
Związek Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz banki i Policja apelują:
– Inwestuj mądrze, za pośrednictwem sprawdzonych, wiarygodnych platform!
– Nie inwestuj z podejrzanymi platformami, które opierają swój przekaz na bezprawnym wykorzystaniu wizerunku osób znanych i lubianych!
– Nie inwestuj na podejrzanych platformach, bo możesz stracić pieniądze!
W ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” organizowanej przez Związek Banków Polskich, Fundację Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz banki i Policję, powstał cykl filmów, w których popularni artyści i prezenterzy telewizyjni opowiadają, jak w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z dobrodziejstw cyfrowej rzeczywistości.
Policja przestrzega: ignoruj wszelkiego typu reklamy oferujące bonusy pieniężne lub możliwość szybkiego zarobku. Jeżeli dostajesz możliwość szybkiego wzbogacenia się bez jakiegokolwiek ryzyka pamiętaj, że jest to zazwyczaj próba oszustwa. Bardzo częstym zabiegiem mającym uwiarygodnić oszustów i ich intencje, jest wykorzystanie wizerunku znanych osób ze świata polityki, biznesu czy sportu lub bezprawne użycie nazw znanych firm.
(oprac. red)
Czytaj więcej:
Oszustwo w białych rękawiczkach: Rzeszowianka straciła 129 tys. zł na fałszywej inwestycji