Reklama

Dzięki uprzejmości firmy Dron.Rzeszow.pl publikujemy zdjęcia Parku Papieskiego w Rzeszowie, które zostały zrobione przy użyciu drona.

Park Papieski z nową fontanną i sceną muzyczną został otwarty pod koniec sierpnia, ale oficjalne otwarcie Urząd Miasta w Rzeszowie postanowił przełożyć na 11 października. – W związku obchodami Dni Papieskich – tłumaczy Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Rozbudowa Parku Papieskiego, który znajduje się między rzeszowską katedrą, al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego, kosztowała ponad 3 mln zł. Inwestycję sfinansowano z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Największą atrakcją parku jest sztuczna fontanna, która składa się z dwóch strumieni o długości około 70 m. Miasto nad nimi wybudowało siedem mostków. Strumień wyłożono serycytem – wytrzymałym, naturalnym minerałem. W zbiornikach wodnych zamontowano kwiaty z metaloplastyki.

Fontanna przypomina strumień górski. Kilka tygodni temu był o niej materiał w Teleexpresie. Fontannę porównano do Central Parku w Nowym Jorku.

Firmie Dron.Rzeszow.pl dziękujemy za wyrażenie zgody na publikację zdjęć.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama