Stop klatka z filmu "Pętla"

Od piątku (28 sierpnia) Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na film „Pętla” w reżyserii Patryka Vegi. Na dużym ekranie od 4 września. 

Tytuł filmu nawiązuje do śmierci Dawida Kosteckiego, byłego rzeszowskiego boksera, który 2 sierpnia 2019 został został znaleziony martwy w celi warszawskiego Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołące. Prokuratura uznała, że „Cygan” popełnił samobójstwo i żadne osoby trzecie do tego się nie przyczyniły, śledztwo umorzono.

Patryk Vega postanowił historię Kosteckiego przenieść na duży ekran, bo wokół jego śmierci nadal jest dużo niejasności. Większość z nich ma charakter teorii spiskowych, dlatego, że kilka lat wcześniej Kostecki, który sam prowadził agencje towarzyskie w Rzeszowie i dorabiał się na seksbiznesie, rzucił oskarżenia pod adresem rzeszowskiego CBŚP.

A dokładnie Daniela Ś., byłego już naczelnika wydziału ekonomicznego CBŚP, który był stałym bywalcem agencji towarzyskich ukraińskich braci Alexa i Żeni R. To Daniel Ś. im latami zapewniał „parasol ochronny”. Inne agencje były likwidowane przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie, a Ukraińców działały w najlepsze. 

Dawid Kostecki twierdził, że był „ofiarą” Daniela Ś., dlatego, że bardzo dużo wiedział o prawdziwych relacjach policjanta z ukraińskimi braćmi. „Cygan” za prowadzenie burdeli przesiedział za kratkami 2,5 roku. Vega uznał, że ten temat jest na tyle atrakcyjny, że warto pokazać go na dużym ekranie. Reżyser dotarł do osób z rzeszowskiego półświatka.

– Pokazuje prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich służb specjalnych poprzez sekstaśmy z udziałem polityków, celebrytów, duchownych i innych osób z pierwszych stron gazet – podaje w oficjalnych komunikatach sieć Mulitkino. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W „Pętli” mają być pokazane losy Daniela Ś. oraz braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, Ś. szybko awansuje na oficera CBŚP, a potem pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad agencją „Olimp” i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu.

W piątek Mulitkino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na „Pętlę”, która na ekrany wejdzie 4 września br. Bilety są dostępne w kasach Multikina, na www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej. Przedsprzedaż biletów jest prowadzana na tydzień premierowy 4-10 września br. Seanse „Pętli” są wyłączone z rezerwacji.

W rolach głównych w „Pętli” wystąpią znani polscy aktorzy: Piotr Stramowski, Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Nader i Krystian Hołdak. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama