Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Ostatnia szansa dla społeczników, którzy chcą, by miasto sfinansowało ich pomysły na lepszy Rzeszów. W piątek 28 czerwca mija termin zgłaszania projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. 

Nabór projektów do RBO 2020 rozpoczął się 27 maja. Swoje pomysły mogą zgłaszać co najmniej 15-osobowe grupy mieszkańców Rzeszowa. Na budowę, modernizację lub remonty infrastruktury miejskiej oraz działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, sportowym i oświatowym przeznaczono 10 mln zł.

Projekty można zgłaszać jeszcze w piątek 28 czerwca za pomocą aplikacji do obsługi RBO, która jest dostępna na stronie rbo.erzeszow.pl. RBO jest podzielone na trzy kategorie.

Na I kategorię, obejmującą budowę, modernizację lub remont infrastruktury miejskiej, przeznaczono 5 mln zł. W II kategorii na projekty osiedlowe jest 4 mln zł. W III kategorii – na projekty o charakterze społecznym, kulturalnym, oświatowym i sportowym –  jest 1 mln zł. 

Maksymalna wartość jednego zadania w I kategorii to 1 mln zł, w II kategorii – 50 tys. zł, w III – 200 tys. zł. W II kategorii jest też uwzględniony bonus dla osiedla, które najaktywniej włączy się w głosowanie. Bonus w nowej edycji RBO wynosi 200 tys. zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Weryfikacja projektów rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 31 lipca. 31 lipca ma być sporządzona lista projektów dopuszczonych do głosowania. Autorzy projektów, które zostaną odrzucone, skargi będą mogli składać do 7 sierpnia. 

Głosowanie na projekty RBO 2020 rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 20 września. Zwycięskie projekty poznamy 30 września br. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.l

Reklama