Oglądanie kocich filmików, przygotowanie kocich budek, mini kiermasz ze zdjęciami – to atrakcje „Dnia Kota z Fundacją Felineus”, który odbędzie się w najbliższy piątek (27 lutego) w Rzeszowie.

Kocią imprezę organizuje istniejąca od trzech lat w Rzeszowie Fundacja Felineus, która zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom, głównie właśnie kotom. Fundacja od początku swojego istnienia uratowała ponad 800 kotów, z czego ponad 600 znalazło nowe domy.

– Dzień Kota jest dla nas wyjątkowym dniem. Oprócz tego, że jest to święto naszych kocich przyjaciół, jest to również data w której chcemy szczególnie zaakcentować temat kotów bezdomnych, których z roku na rok jest coraz więcej. Chcemy pokazać także, że oprócz kotów domowych istnieją koty wolnożyjące – dla nich chcemy zrobić budki na warsztatach podczas wydarzenia – tłumaczy Matylda Przepióra z Fundacji Felineus.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Dzień Kota z Fundacją Felineus” odbędzie się w piątek (27 lutego) w herbaciarni Modern Folk przy ul. Rynek 25 o godz. 18:00. – Co będziemy robić? Na pewno świetnie się bawić popijając pyszności herbaciano-kawowe. Będziemy oglądać kocie filmiki, zrobimy kocie budki, będzie też funkcjonował mini kiermasz ze zdjęciami, które powstały na sesjach z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym – dodaje Matyla Przepióra.

Podczas kociej imprezy będzie można podarować karmę, bądź akcesoria dla „felineusiaków”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama