Reklama

Kolejarze mają dobrą wiadomość dla pasażerów. Podróż pociągiem z Rzeszowa do Jasła od piątku jest krótsza o 30 minut.

Jak nas poinformowała Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe, podróżni skorzystają z szybszego, bezpośredniego połączenia Rzeszów – Jasło. Prace za ponad 200 mln zł obejmowały prawie 60-kilometrowy odcinek linii.

– Dzięki nim poprawił się stan torów i pociągi przyśpieszyły z 30 km/h do 80 i 100 km/h. Podróż z Rzeszowa do Jasła jest krótsza o 30 min. – informuje Szalacha.

W trakcie prac odnowiono 14 stacji: Rzeszów Staroniwa, Boguchwała, Czudec, Strzyżów n/Wisłokiem, Dobrzechów, Frysztak, Przybówka, Rzeszów Osiedle, Rzeszów Zwięczyca, Zaborów, Kalembina, Wiśniowa oraz Wojaszówka i Szebnie.

Ważnym elementem modernizacji była przebudowa 77 przejazdów m.in. w Rzeszowie, w Babicy, w Żarnowej. Poprawił się tam stan jezdni oraz urządzeń zabezpieczających, co istotnie podniosło poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Przebudowa 54 obiektów, m.in. mostów i wiaduktów, wyeliminowała punktowe ograniczenia prędkości i zapewniła szybszy oraz płynny przejazd pociągów. Inwestycja była współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Ten portal nie bierze ludzi serio którzy z niego korzystają insynuując niewiedze, brak poczucia odpowiedzialności itp. Czyli nieodpowiedzialnych za to co się dzieje Nie polecam po tym co mnie spotkało dzisiaj z wyjątkiem ze komuś to pasuje żyć pod butem na gardle

Comments are closed.