Zdjęcie: Pixabay
Reklama

– W ten wyjątkowy dzień nikt nie powinien być sam – uważa Gabriela Kugla z Rzeszowa, która zamieściła w internecie ogłoszenie o poszukiwaniu osoby, która wraz z rodziną kobiety usiądzie w święta Bożego Narodzenia przy wigilijnym stole.

Ogłoszenie opublikowano na facebookowej grupie „Rzeszów – sprzedam, wymienię, kupię, oddam”.

„Czy zna ktoś starszą osobę, która jest samotna w święta? Chętnie ugoszczę, zagwarantuje transport na terenie Rzeszowa (lub niedalekiej okolicy), a także podzielę się opłatkiem i ugoszczę przy rodzinnym stole. Wiem, że takich osób jest sporo. Jeśli ktoś ma z kimkolwiek takim kontakt, to mogę pomóc. W ten wyjątkowy dzień nikt nie powinien być sam” – napisała Gabriela Kugla. 

Nam opowiada, że pierwszym miejscem, do jakiego się udała, był Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Sucharskiego w Rzeszowie, by kogoś z placówki zabrać do siebie do domu na święta. 

– Ale dowiedziałam się, że starsze osoby, które są tam pod opieką, mają wspólną wigilię i pomyślałam, że może ktoś zna samotną osobę lub bezdomną, która potrzebuje tego ciepła i stwierdziliśmy z rodziną, że może uda się kogoś znaleźć, kto jest naprawdę sam – tłumaczy nam Gabriela. 

Pomysł na to, by przyjąć na święta samotną osobę zrodził się w głowie mamy Gabrieli – Lucyny Kugli. Chciała nawet ugościć osobę niepełnosprawną na wózku. Na wigilii u rodziny Kuglów będzie kilkanaście osób.

– Mam w sobie chyba zbyt wiele empatii i sama zawsze staram się postawić na miejscu innej osoby. Na pewno nie chciałabym spędzić świat sama. Myślę, że co roku będziemy chcieli kogoś do siebie przyjąć. To pierwszy raz. Mam już nawet prezent dla tej osoby przygotowany – zdradza nam Gabriela Kugla.

Można się z nią kontaktować, dzwoniąc na numer 886 970 829.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama