Pierwsze zmiany po spacerze prezydenta: słupki i donice z kwiatami, niższe krawężniki

0
Reklama

Słupki i donice z kwiatami, które uniemożliwią parkowanie w miejscach niedozwolonych, oraz niższe krawężniki przy przejściach dla pieszych. To pierwsze zmiany po sobotnim spacerze prezydenta Fijołka. 

 

 

– Na ulicy Jana III Sobieskiego Miejski Zarząd Dróg montuje słupki, które uniemożliwią parkowanie w miejscach niedozwolonych – poinformował we wtorek prezydent Konrad Fijołek.

Prace trwają także na ulicach Króla Kazimierza i Słowackiego. Tam obniżane są krawężniki przy przejściach dla pieszych. MZD ustawia też donice z kwiatami w ich okolicy – to również utrudnienie dla kierowców, którzy parkują w niedozwolonych miejscach. 

Prace są efektem sobotniego spaceru z prezydentem, w którym wzięli udział mieszkańcy, społeczny rzecznik pieszych oraz dyrektorzy Zarządu Zieleni Miejskiej i Miejskiego Zarządu Dróg. Wątkiem przewodnim spaceru był nadmiar samochodów w mieście i ich niewłaściwe parkowanie. 

Więcej przestrzeni wolnej od samochodów ma zyskać także plac Wolności. – Wskazane na spacerze problemy chcę rozwiązać jak najszybciej – zadeklarował Fijołek. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: