Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama
Utworzenie zielonego skweru przy dawnej synagodze i przestrzeni wolnej od samochodów zarządził prezydent Konrad Fijołek po sobotnim spacerze po Rzeszowie.

Pod koniec lipca informowaliśmy, że rozpoczęła się ogłoszona przez prezydenta Konrada Fijołka likwidacja przeszkód dla rowerzystów. O tym, że należy usunąć wysokie krawężniki i wysepki, prezydent zdecydował po przejażdżce z udziałem cyklistów.
 
Teraz Fijołek szuka ułatwień dla pieszych. W sobotę spacerował po Rzeszowie ze społecznym rzecznikiem pieszych, przedstawicielami Miejskiego Zarządu Zieleni Miejskiej, Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie i Rzeszowskiej Rady Seniorów, a także z mieszkańcami.
 
W czasie spaceru rozmawiano głównie o niewłaściwym parkowaniu samochodów. – Chcę, aby teren, który znajduje się między gmachem Biura Wystaw Artystycznych a ulicą Gałęzowskiego, stał się zielonym skwerem z prawdziwego zdarzenia – poinformował w poniedziałek prezydent Rzeszowa.
 
Część terenu od strony ulicy Gałęzowskiego ma zostać zabezpieczona przed samochodami. – Wstępne założenia są takie, że usuniemy asfalt i przeprowadzimy pielęgnację zieleni. Szczegóły podam po opracowaniu projektu – zakomunikował Fijołek.
 
Więcej przestrzeni wolnej od samochodów ma też zyskać plac Wolności. – Przed wjazdem i parkowaniem zabezpieczona zostanie część placu od strony skrzyżowania ulic Jana III Sobieskiego z Gałęzowskiego. Chodzi o teren przy alei głównej, na której znajduje się pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego – wskazał prezydent.
 
Chodnik to nie parking
 
Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
W czasie spaceru prezydent zawitał również na ulicę Króla Kazimierza. Tamtejsi mieszkańcy zwrócili uwagę, że w rejonie jej skrzyżowania z ulicą Słowackiego kierowcy pozostawiają pojazdy na chodniku, utrudniając życie pieszym. 
 
– W tym miejscu, które jest poza strefą płatnego parkowania, zostaną zamontowane słupki. Podobne rozwiązanie zostanie prawdopodobnie zastosowane na ulicy Baldachówka – między ulicą Króla Kazimierza a Grodzisko oraz na ulicy Jana III Sobieskiego, w rejonie szkoły muzycznej – zapowiedział Fijołek.
 
Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
(taz)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: