Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Siedmiu pseudokibiców stanie przed sądem za udział w majowej zadymie na rzeszowskim Rynku. Do sądu trafił przeciwko nim akt oskarżenia. 

Zarzuty w tej sprawie dotychczas Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa przedstawiła 14 kibolom Stali Rzeszów, Elany Toruń i Resovii Rzeszów, którzy 5 maja br. awanturowali się na Rynku. 10 pseudokibiców zostało tymczasowo aresztowanych, wobec dwóch zastosowano poręcznie majątkowe w wysokości 5 tys. i 20 tys. zł, jak również dozory policji. 

Prokuratura sporządziła pierwszy akt oskarżenia wobec uczestników bójki. Jest nim objętych siedmiu kiboli. To pseudokibice Stali: 23-letni Jakub L., 21-letni Aleksander K., 21-letni Dominik L., 21-letni Kamil P. i 31-letni Sebastian F. oraz 35-letni Jakub T., pseudokibic Resovii i Paweł B. z Elany Toruń. Przeciwko całej siódemce akt oskarżenia trafił do rzeszowskiego Sądu Rejonowego. Wszyscy odpowiedzą za udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim.

– Jego uczestnicy dopuścili się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, działając  przy tym publicznie bez powodu albo z oczywiście błahego powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego – poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Kibolom grozi do trzech lat więzienia. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wobec siedmiu pozostałych podejrzanych prokuratura kończy już czynności. – Jednocześnie trwają czynności zmierzające do przedstawienia zarzutów kolejnym sprawcom zajścia na rzeszowskim Rynku – dodaje Artur Grabowski.

W majowej bójce uczestniczyło około 80 osób. Kibole Stali i Resovii obrzucali się krzesłami, stolikami, koszami na śmieci kuflami i popielniczkami. Właścicielka jednego z ogródków, który został zdemolowany przez kiboli, straty wyceniła na 3000 zł. W awanturze ranny został Jakub T., kibol Resovii, który twierdził, że był przypadkową ofiarą bójki. Po wyjściu ze szpitala został aresztowany

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama