Bójka pseudokibiców. Kibol Resovii zasłabł w prokuraturze, jest zgoda lekarzy na areszt

23
Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Lekarze wyrazili zgodę na aresztowanie 35-letniego Jakuba T., pseudokibica Resovii, uczestnika sobotniej awantury na rzeszowskim Rynku. 

W piątek w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów, do której policjanci doprowadzili 35-letniego Jakuba T., zatrzymanego w czwartek po wyjściu ze szpitala, doszło do niecodziennego zdarzenia. I nie chodzi o to, że pseudokibicowi Resovii postawiono zarzut udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim w minioną sobotę na rzeszowskim Rynku, gdzie awanturowali się kibole Stali i Resovii.  

Jakub T. liczył, że się wywinie policjantom. To on był jedyną osobą, którą została ranna w wyniku kibolskiej ustawki. Trafił do szpitala, twierdził, że był przypadkową ofiarą chuliganów. Gdy policjanci zaczęli sprawdzać kolejne nagrania z awantury, okazało się, że 35-latek był czynnym uczestnikiem bójki. Zresztą to znany policji kibol, jeden z aktywniejszych w środowisku pseudokibiców.

Jakub T. ze szpitala wyszedł na własną prośbę, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Noc spędził w policyjnym areszcie, w piątek dostał prokuratorskie zarzuty. – Nie przyznaje się do winy. Złożył wyjaśnienia, które nie korespondują z zebranym materiałem dowodowym – mówi nam Piotr Pawlik, wiceszef rzeszowskiej prokuratury. 

Gdy Pawlik podpisał wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu dla Jakub T., ten nieoczekiwanie w prokuraturze zasłabł. – Policjanci zawieźli go do szpitala, gdzie mężczyzna jest pod kroplówką. Czekamy na opinie lekarzy, czy podejrzany może przebywać w areszcie – mówił nam prokurator Pawlik. 

Decyzja miała zapaść po południu. I zapadła. – Mamy orzeczenie lekarzy, że podejrzany może przebywać w areszcie. Do sądu zostanie skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny – powiedział nam po godz. 15:00 Piotr Pawlik. 

Posiedzenie sądu prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dzisiaj. 

Prokuratura już wcześniej zapowiadała, że każdy rozpoznany uczestnik sobotniej awantury dostanie zarzuty udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Wobec każdego będzie też kierowany wniosek do sądu o aresztowanie. – Nie będzie taryfy ulgowej – mówili prokuratorzy. 

Po sobotniej ustawce kiboli zarzuty dotychczas usłyszało sześć osób. Pięć zostało aresztowanych na dwa miesiące. To pseudokibice Stali Rzeszów: 21-letni Aleksander K. i 31-letni Sebastian F. oraz 23-letni Jakub L. oraz Kamil P. i Dominik L. (obaj w wieku 21 lat). Szóstą osobą jest wspomniany Jakub T. 

Policjanci cały czas typują kolejnych uczestników awantury, w której brało udział ok. 80 osób. Chuligani na Rynku obrzucali się ogródkowymi krzesłami, kuflami, koszami na śmieci, stołami i popielniczkami. Właścicielka jednego z ogródków, który został zdemolowany przez kiboli, straty wyceniła na 3000 zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

 

Reklama

23 KOMENTARZE

 1. Łopaty im dać i niech kopią, koszą trawę, zbierają śmieci. Dać im po 200 godzin prac publicznych to może coś do głowy wpadnie poza słońcem. Areszt na nasz koszt – podatników to kiepski pomysł.

 2. Czy nie ma w tym wszystkim przesady? Włos z głowy nikomu postronnemu nie spadł, bo przecież nikogo nie atakowali tylko fundowali sobie omłot nawzajem. Zrobili to w idiotyczny sposób, bo w centralnym miejscu publicznym, ale na litość boską areszty? Areszt to nie kara, to po co to stosować? Tzn. wiem dlaczego, bo zrobiła się szopka medialna, policjanci zepsuli sprawę więc teraz trzeba coś robić pod publiczkę. A wracając do aresztu pan prokurator mówił we wcześniejszych publikacjach, że chce aresztów dla wszystkich czyli blisko 80 typów – jeśli ich zatrzymają. To są jakieś gigantyczne koszty. Pytanie – po co? Zatrzymani powinni zostać skazani w ciągu 48 godzin. Dostać pół roku robót społecznych i np. karę finansową w postaci 50 tys. zł każdy. Owszem większość nie miałaby z czego zapłacić, więc komornik, blokada konta, kłopoty z wypłatą. A jak dalej nic to wówczas kryminał.

  • Po pierwsze tak jak mówisz szopka medialna stąd decyzja o areszcie bo żadnych innych podstaw oprócz tego nie ma 😉 tzn podstawy prawne są ale trudno je uzasadnić jakimś realnym zagrożeniem że zatrzymani będą mieszać w śledztwie czy uciekną za granicę bo tak na prawdę żadna poważna kara im nie grozi…
   3 lata? Nawet roku w zawiasach nie dostaną 😉
   Jednak po drugie chciałem odnieść się do twojej propozycji nałożenia na nich kary 50tyś xD …chyba nie masz pojęcia o zasadach nakładania kar finansowych i co jest brane pod uwagę przy ich nakładaniu.
   …stawki dzienne i tak dalej haha nie będę odbierał cibtej przyjemności poszukania i poczytania sobie tego we własnym zakresie 😉

   • Antek próbujesz robić z siebie fachowca, a wychodzi odwrotnie. Nie muszę czytać, żeby wiedzieć, że grzywna to od 10 do bodajże 540 stawek dziennych, a stawka dzienna to od 10 zł do 2 tys. zł. W ten sposób sąd uwzględniając uwarunkowania popełnienia przestępstwa może nałożyć karę 50 tys. zł. Co więcej może i 100 tys. zł, 200 tys. zł itd. jeśli masz problemy z przemnożeniem, to polecam kalkulator. To, że tak wysokich kar w przypadku kiboli nie nakłada, to już niestety wina sędziów. Jednak w tym przypadku sprawa jest tak medialna i tak podgrzana do czerwoności, że sędzia bez mrugnięcia mógłby się pokusić o wspomniane 50 tys. zł – taki klaps, który odczułby jeden pan z drugim na całe życie. Radze poczytać kodeks karny – ciekawa lektura – i nie kozaczyć w internecie, bo nie ma takiej potrzeby.

    • Życzę ci żebyś za jakąś głupotę dostał karę której nie będziesz w stanie zapłacić 😉 bo nie oszukujemy się – to głupota!
     Zastanów się nad tym co piszesz bo sąd nigdy nie wymierza kary której nie ma możliwości wykonania. Da wyrok 100 000 zł i co? Pójdzie w papiery, rząd będzie czekał na wpłatę – nie dostanie jej i pójdzie w dług publiczny 😉
     Kara ma być dotkliwa ale sprawiedliwa i dobrana do każdego indywidualnie. I nie – nie jestem fachowcem ani się na takiego nie kreuje za to chyba ty tak 😀 skopiowaleś fragment o stawkach dziennych i Walisz w chuja że masz takie informacje w głowie xD

  • Nie _ nie ,nie kryminał jak nie maja kasy na zapłacenie kary to do roboty – do roboty trasa : Rzeszów – Barwinek czeka niech pracują aż odpracują co trzeba tj. Karę finansową
   To chyba proste jak bydowa cepa

  • Nie życz drugiemu co tobie niemiłe 😉
   Jedni już tak zrobili ostatnio na meczu w Jarosławiu a po kilku godzinach sami rozje*ali się na autostradzie 😉

 3. Za takie bzdury areszt na koszt podatnika. A złodziej w garniturze pod przykrywką partii politycznej ukradnie 100 000 000 i dostanie grzywnę 500. Co za chory kraj

  • Racja choroba jest przewlekła trwa nieustannie od 1945 roku
   Ani tabletki ani inne środki nie skuteczne a dla czego ?
   Bo mało drastyczne i nie przekonują kolejnych ” szkodników”
   Nie to co np. W średniowieczu :
   Wieża / kamieniołom/ galery / ucięcie ręki co kradła / lub topór kata ucinał łeb i było pozamiatane ; O !
   Suweren nie mial problemu z bandytami

 4. Ojjojoj, biedny kibolek, teraz będzie mdlał ale jak napierdzielał w sobotę innych to ze zdrówkiem było wszystko OK? no może nie z główką ale to już podejrzewam, że żadne EEG na to nie poradzi. Gra skubaniec na zwłokę i myśli że uniknie kary.

  • Przecież wiadomo nim większy platfus tym bardziej angażuje się w jakąś subkulturę. Przecież takie kibole to miękkie faje silne tylko w grupie. Jak przyjdzie 1/1 to się w gacie taki zesra.

 5. cytat: „…mówi nam Piotr Pawlik, wiceszef rzeszowskiej prokuratury.
  Gdy Pawlik podpisał wniosek…”
  Co to za wsiowa maniera? Nie można było napisać np. prok. Pawlik?
  Trochę więcej ogłady by się przydało rzeszowskim „redaktorom”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ