Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Szczęśliwy finał poszukiwań właściciela owczarka niemieckiego, którego w środę rano odnaleźli policjanci z Zaczernia.

Jak informowaliśmy, pies błąkał się w okolicach siedziby Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu. Suczką zaopiekowali się policjanci, u których w oddziale prewencji, gdzie trzymane są policyjne psy, znalazła tymczasowe schronienie.

Szybko znalazł się funkcjonariusz – na co dzień przewodnik psa – który postanowił spróbować podejść do owczarka. Pies był przestraszony, ale w dobrym stanie. Był zadbany i przyjazny, bez problemu reagował na polecenia i dał się prowadzić na smyczy.

Policjant przypuszczał, że po prostu musiał komuś uciec. Informację o poszukiwaniach właściciela owczarka opublikowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Po południu komunikat zamieściliśmy również na Rzeszów News.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy. – Gdy po południu jeden z mieszkańców Zaczernia wrócił do domu z pracy, zorientował się, że jego pies uciekł z posesji. Mężczyzna dość szybko trafił do miejscowych policjantów, gdzie czekała na niego zguba – przekazała nam wieczorem nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie.

„Wszystkim zaangażowanym w poszukiwania dziękujemy za wsparcie” – napisała na swoim Facebooku KWP. Owczarek, który wabi się „Dora”, wrócił już do swojego domu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama