Fot. Materiały Jacka Kotuli. Na zdjęciu moment zatrzymania Marka W.
Reklama

Jak wróci ze zwolnienia lekarskiego, to zostanie zawieszony. Kto? Marek W., wicedyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. W środę usłyszał zarzut jazdy po pijanemu. 

Takie są konsekwencje jazdy przez Marka W., który w miniony piątek po pijanemu prowadził audi, a potem został zatrzymany przez świadków zdarzenia na ulicy Krzywoustego w Rzeszowie. Marek W. miał ok. 2 promile alkoholu w organizmie. 

Według relacji świadków, Marek W. krzyczał do nich, że „nikt mu nic nie zrobi”. Po piątkowym zdarzeniu, dyrektor KSW nr 1 wystąpił do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie z pismem, by ta potwierdziła, że to właśnie Marek W. został zatrzymany.

W środę po południu policja to potwierdziła. 

Zawieszony po rozmowie

Marek W. od wtorku przebywa na 7-dniowym zwolnieniu lekarskim. W środę rozmawiał z nim dyrektor szpitala Janusz Ławiński. – Konsekwencją tej rozmowy jest zawieszenie Marka W. w pełnionej funkcji – mówi Andrzej Sroka, rzecznik KSW nr 1 w Rzeszowie. 

Zawieszenie zacznie obowiązywać, gdy wicedyrektor wróci do pracy ze zwolnienia lekarskiego. – Marek W. będzie miał cofnięte upoważnienia wynikające z pełnionej funkcji. Nie będzie on mógł podpisywać żadnych dokumentów – wyjaśnia Sroka. 

W trakcie rozmowy, W. przyznał się dyrektorowi Ławińskiemu, że został zatrzymany i pił alkohol. Stwierdził, że robił to poza szpitalem i poza godzinami pracy. 

Nie tylko Janusz Ławiński wystąpił do policji o potwierdzenie, że to W. został złapany na jeździe po pijanemu. Zrobił to też sekretarz województwa Lesław Majkut na polecenie marszałka Władysława Ortyla.

Majkut wystąpił do policji „o szczegółowe informacje w sprawie wicedyrektora KSW nr 1”. Ale urząd marszałkowski nie może ich otrzymać, bo nie jest pracodawcą wicedyrektora. W związku z tym, marszałek czeka na informacje bezpośrednio od Janusza Ławińskiego. 

Marszałek potępia

Jak informują nas służby urzędu marszałkowskiego, Władysław Ortyl oraz Lesław Majkut są w „stałym kontakcie” z dyrektorem szpitala przy ulicy Szopena. Do marszałka dotarła już informacja, że Ławiński zawiesił Marka W. w pełnieniu funkcji.

– Z całą mocą potępiam takie zachowania związane ze stwarzaniem niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezależnie od tego, kogo one dotyczą – mówi marszałek Ortyl. 

Marek W. wicedyrektorem ds. administracyjnych KSW nr 1 jest od listopada 2020 roku, wcześniej – od kwietnia – był dyrektorem szpitala. – Dalsze decyzje wobec wicedyrektora będą podejmowane po zakończeniu policyjnego postępowania – dodaje Andrzej Sroka. 

W środę Marek W. był przesłuchiwany przez policjantów. – Przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości – powiedział nam nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Markowi W. grozi do dwóch lat więzienia. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 

(ram)

redakcj@rzeszow-news.pl

Reklama