Reklama

Trzech pijanych kierowców w ostatnim czasie zatrzymali rzeszowscy policjanci. Jeden z nich miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna próbował zająć miejsce pasażerki, która też była pijana.

Wszyscy pijani kierowcy zostali zatrzymani w Rzeszowie. Wczoraj ok. godz. 18:30. policjanci z wydziału ruchu drogowego przy al. Sikorskiego zatrzymali do kontroli kierującego toyotą carina. 30-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie listu gończego. 30-latek miał być doprowadzony do zakładu karnego. Na razie trafił do policyjnego aresztu, skąd po wykonaniu niezbędnych czynności zostanie przewieziony do więzienia.

Kilka godzin później inny patrol drogówki przy ulicy Lwowskiej zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem golfem. Gdy się zatrzymał, próbował zamienić się miejscami ze swoją pasażerką. Policjanci sprawdzili trzeźwość obojga. 37-latek był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a kobieta „wydmuchała” niemal 2 promile.

– Samochód, którym jechali nie miał ważnych badań technicznych – poinformował kom. Adam Szeląg, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, a mężczyzna i kobieta trafili do izby wytrzeźwień.

Kolejną osobą, która po pijanemu wsiadał za kierownicę, była 21-letnia kobieta. Policjanci zatrzymali ją do kontroli dzisiaj po godz. 2:00  przy ul. Mickiewicza. 21-latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta również nie miał wymaganych dokumentów ubezpieczeniowych.

Wszyscy kierowcy odpowiedzą przez sądem za prowadzenie samochodów w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama