Lubaczowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się szóstką nieletnich dzieci w wielu od 6 miesięcy do 8 lat. Nieodpowiedzialni opiekunowie mieli w swych organizmach ponad 2,5 promila alkoholu. Dziećmi zaopiekowała się ich babcia.

W ubiegły piątek policjanci z lubaczowskiej komendy zostali wysłani na interwencję do miejscowości Wólka Krowicka. Zachodziło podejrzenie, że nietrzeźwi rodzice opiekują się szóstką nieletnich dzieci.

Funkcjonariusze przebadali rodziców i okazało się, że obydwoje znajdują się w stanie upojenia alkoholowego. Policyjny alkomat wskazał u 27-letniej kobiety i 41-letniego mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu.

Małżeństwo kompletnie nie reagowało na polecenia wydawane przez policjantów. Wywiązała się między nimi awantura, następnie agresja została skierowana na policjantów. Nietrzeźwi rodzice nawet grozili policjantom zwolnieniem z pracy.

W obawie o bezpieczeństwo dzieci funkcjonariusze zatrzymali rodziców do wytrzeźwienia. Na czas ich nieobecności dziećmi zaopiekowała się ich babcia, która na prośbę policjantów przyjechała na miejsce interwencji.

Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję o dalszych losach nieodpowiedzialnych rodziców.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama