Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Tragicznie zakończył się policyjny pościg za kierowcą BMW, który w Ulanowie w powiecie niżańskim nie zatrzymał się do kontroli. W wypadku zginęła 31-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej BMW, którym jechały cztery osoby. Kierowca zaczął jednak uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. W Wólce Bielińskiej na zakręcie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

– Dojeżdżający na miejsce patrol zauważył trzy osoby uciekające z pojazdu. Policjanci zatrzymali jedną z tych osób – 42-letniego mężczyznę. Jak się okazało, w wypadku śmierć na miejscu poniosła pasażerka BMW, 31-letnia kobieta – relacjonuje Anna Kowalik z policji w Nisku. 

Chwilę później policjanci zatrzymali dwoje pozostałych uczestników zdarzenia – 24-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę. Oboje, jak i zatrzymany wcześniej 42-latek byli pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili, że BMW kierował 24-latek. Miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn zdarzenia.

Weekend na podkarpackich drogach jest dramatyczny. Także w piątek w Leszczawie Dolnej w powiecie przemyskim ukraiński autokar wypadł z drogi, spadł ze skarpy i dachował. Trzy osoby zginęły. W sobotę z kolei w dwóch wypadkach – w Siedliskach Sławęcińskich koło Mielca i w miejscowości Długie w powiecie sanockim – zginęły trzy osoby.  

W niedzielę zaś doszło do tragedii w Berezkach w powiecie bieszczadzkim. Zginął 42-letni motocyklista.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: