Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Spisobus, koncerty, malowanie twarzy, warkoczyki, dmuchańce, zabawy z wodzirejem i strefa gier – to atrakcje Pikniku Spisowego, który w najbliższą niedzielę (12 września) odbędzie się na rzeszowskim Rynku. 

Piknik Spisowy ma zachęcać mieszkańców do udział w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym. Rozpoczął się on 1 kwietnia br. i potrwa do 30 września br. Spisem objęci są zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Za odmowę udziału w spisie grozi grzywna w wysokości 5000 zł. 

W najbliższą niedzielę na rzeszowskim Rynu będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym – wziąć udział w spisie powszechnym oraz licznych zabawach i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Piknik rozpocznie się o godz. 12:00. 

Na Rynku zaparkuje m.in. tzw. spisobus. Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaplanował przy tym liczne konkursy z nagrodami. – Piknik będzie więc doskonałą okazją, by spełnić obywatelski obowiązek we właściwym terminie, a przy tym dobrze się bawić – zapowiada Estrada Rzeszowska, która jest współorganizatorem pikniku. 

Na uczestników Pikniku Spisowego czekają też dwa koncerty. O 12:30 wystąpi Patryk Mateja – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, który ma na swoim koncie liczne nagrody w konkursach muzycznych i płytę „Już To Wiem”. Obecnie pracuje nad drugim albumem – w klimacie hard-rockowym.

Na piknikowej scenie usłyszymy też The FoxCats. Zespół bazuje głównie na muzyce z lat 50. i 60. The FoxCats grają w rytmach rock’n’rolla, rockabilly, pop-rocka. W programie pikniku przewidziano też występ Akademii Aktorskiej „Artysta” z piosenkami z musicalu „Piotruś Pan”.

Piknik Spisowy to także liczne bezpłatne atrakcje dla najmłodszych – m.in. zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, zabawy z wodzirejem, strefa gier, dmuchańce i trampoliny, zwierzaki z balonów, bańki mydlane.

Będzie też gratka dla fanów motoryzacji – podczas pikniku odbędzie się Finał Podkarpackiego Elektro Tournéez G&G Auto. Chętni będą mogli skorzystać z jazd testowych najnowszymi samochodami elektrycznymi, wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z czterech nagród głównych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: