Trwają poszukiwania 52-letniego Kazimierza Sidorko. Policjantom pomagają paralotniarze z Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej.

[Not a valid template]

 

Paralotniarze nieodpłatnie włączyli się do poszukiwań mężczyzny dzisiaj od godz. 5:30 do godz. 7:30. Wczoraj policjanci ustalili zakres miejscowości, pól uprawnych i nieużytków rolnych, które miały zostać sprawdzone z powietrza.

W dzisiejszej akcji poszukiwawczej wzięło udział 28 policjantów i trzech paralotniarzy a także dyrektor i inni członkowie aeroklubu.

Przed rozpoczęciem poszukiwań policjanci zapoznali paralotniarzy z rysopisem zaginionego mężczyzny, a także opisali, jak był ubrany. Współpraca obu grup polegała na obserwacji terenu i przekazywaniu informacji patrolom, które sprawdzały dany teren.

Obie grupy stale utrzymywały kontakt radiowy. Piloci z powietrza sprawdzali miejscowości Tuczempy, Muninę, Surochów, Makowisko, Wietlin, Pełkinie, Wólkę Pełkińską i Kostków.

Około godz. 7.30 piloci zakończyli swoje działania i wylądowali na lądowisku w Sobiecinie. W tym czasie policyjne patrole sprawdzały m.in. opuszczone posesje w Pełkiniach a także okolice dzikiego wysypiska śmieci, gdzie była grupa bezpańskich psów.

Akcję paralotniarzy zarejestrowano kamerą, a jej zapis będzie jeszcze raz przeglądany przez policjantów.

Film z akcji

Wczoraj policyjne patrole sprawdzały okolice drogi technicznej w rejonie oczyszczalni ścieków, ogrody działkowe „Słoneczne”, „Hutnik”, „1000-lecia”, okolice dworców i ulic: Cegielnianej, Na Blichu. Policjanci pokazywali zdjęcia zaginionego 52-letniego Kazimierza Sidorko napotkanym osobom.

Policjant Paweł Olszański, przewodnik psa patrolowo-interwencyjnego Acetona, podjął tropienie śladów zaginionego na terenie mokradeł przy ul. Wodnej w Muninie. Policjanci przeszukiwali zarośla i mokradła, przylegające do oczyszczalni ścieków, a także wzdłuż wału ziemnego i stawu, położonych niedaleko tej okolicy.

Zaginionego mężczyzny poszukują także policjanci na terenie gmin Radymno a także Cieszacina Wielkiego, Ożańska, Wierzbnej, Łowiec, Dobkowic i Chłopic. W tych miejscowościach funkcjonariusze kontrolowali przystanki autobusowe, miejsca rzadko uczęszczane i zarośla.

Policjanci okazują zdjęcia zaginionego napotkanym osobom. Policja opublikowała film z dzisiejszych poszukiwań. Możecie go zobaczyć TUTAJ. Autorem filmu jest Wacław Cwynar.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Poszukiwania w całej Polsce

Kazimierz Sidorko jest pensjonariuszem domu pomocy społecznej w Jarosławiu.

Mężczyzna zaginął 12 marca br. Po godz. 17:15 opuścił placówkę, oddalając się w nieustalonym kierunku. Z informacji przekazanych przez pracowników DPS wynika, że mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów, telefonu komórkowego, pieniędzy.

Od piątku policjanci ponownie sprawdzali dworce, szpitale, ogródki działkowe i pustostany. Przeglądali zapisy miejskiego i prywatnego monitoringu. Sprawdzali także okolice domu rodzinnego mężczyzny oraz okolice Pełkin i pola uprawne prowadzące od tej miejscowości w kierunku Jarosławia.

W poszukiwaniach Kazimierza Sidorko jarosławskich policjantów wspierają funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci zwrócili się z apelem o pomoc do wiernych, którzy uczestniczyli w niedzielnych nabożeństwach. Informacje o zaginięciu mężczyzny rozesłano do jednostek policji w kraju. Funkcjonariusze są w stałym kontakcie z rodziną zaginionego mężczyzny i sprawdzają wszystkie sygnały, które napływają w tej sprawie do KPP w Jarosławiu.

Apel o pomoc

– Apelujemy do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego i prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, ul. Poniatowskiego 50, tel. (16) 624 03 10, (16) 624 03 11 lub z numerem alarmowym 997 – informuje KPP w Jarosławiu

Rysopis mężczyzny: wzrost około 175 cm, szczupłej budowy ciała, waga około 50-60 kg, włosy ciemne krótkie, oczy ciemne piwne. W chwili zaginięcia mężczyzna nie miał wąsów.

Kazimierz Sidorko ubrany był w zieloną kurtkę typu ¾, ciemne spodnie, koszulę w kratkę oraz czapkę zimową.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama