Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Do 26 listopada będzie przebywał w areszcie 37-letni Piotr Ch., podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 

Taką decyzję w środę (30 sierpnia) podjął Sąd Rejonowy w Rzeszowie, do którego dzień wcześniej prokurator Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów wysłał wniosek o aresztowanie Piotra Ch. na trzy miesiące. Sąd do wniosku się przychylił. 

37-latek z Rzeszowa we wtorek w prokuraturze usłyszał zarzuty umyślnego naruszenia przepisów w ruchu drogowym, a w konsekwencji spowodowania śmiertelnego wypadku w zeszłą sobotę na skrzyżowaniu ulic: Wyzwolenia i Okulickiego w Rzeszowie

Piotr Ch. odpowie także za ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek wieczorem w Rzeszowie przez kryminalnych komendy miejskiej, po dwóch dniach poszukiwań. – Był zaskoczony, ale nie stawiał oporu – mówili policjanci. 

Piotr Ch. w chwili wypadku kierował BMW. W sobotę, przed południem, jechał al. Wyzwolenia od ul. Krakowskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Okulickiego, skręcając w drogę do firmy Centrum Kamienia Drogowego, śmiertelnie potrącił motocyklistę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W wypadku zginął 53-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował motocyklem Honda. Po przyjeździe policjantów na miejsce, w BMW był tylko pasażer. Przesłuchano go jako świadka. Piotr Ch. zaś uciekł, po dwóch dobach wpadł w ręce kryminalnych. 

37-latkowi grozi do 8 lat więzienia. Przyznał się do spowodowania wypadku, ale w prokuraturze odmówił składania wyjaśnień. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama