Zdjęcie: Materiały prasowe

Obecność księdza na otwarciu biura parlamentarzystów? Dla PiS to nie problem. W Boguchwale koło Rzeszowa swoje biura otworzyli poseł Krzysztof Sobolewski i senator Stanisław Ożóg. Poświęcił je miejscowy proboszcz. 

To pierwsze poselsko-senatorskie biuro PiS w powiecie rzeszowskim. W PiS obowiązywał nieformalny zakaz tworzenia biur w regionie rzeszowskim poza siedzibą partii przy ulicy Hetmańskiej. Oficjalny powód? Lepiej mieć wszystkich parlamentarzystów w jednym miejscu, bo łatwiej współpracować. Nieoficjalny? Łatwiej wszystkich kontrolować. 

Jak dowiadujemy się z komunikatu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, w poniedziałek w Boguchwale przy ulicy Plac Rynek 2 oficjalnie otwarto biuro poselsko-senatorskie parlamentarzystów PiS: posła Krzysztofa Sobolewskiego i senatora Stanisława Ożoga.

Biuro będzie czynne dla mieszkańców w każdy czwartek. Boguchwała nigdy nie miała biura poselskiego. – Chcemy pomagać tutejszym mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów, z którymi się stykają – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Sobolewski. 

Biuro prowadzić będzie jego asystent Krzysztof Jarosz, a sam Sobolewski deklaruje, że z mieszkańcami będzie się chciał spotykać minimum raz w miesiącu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na otwarciu biura byli inni politycy PiS, m.in. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki; Józef Jodłowski, starosta rzeszowski; Wiesław Kąkol, burmistrz Boguchwały i samorządowcy. Biuro poświecił ks. Mariusz Mik, proboszcz parafii Św. Stanisława w Boguchwale.

Stanisław Ożóg chce, by biuro „tętniło życiem” i korzystali z niego nie tylko mieszkańcy Boguchwały, ale również okolicznych gmin. – Niech w nim odbywają się porady ekspertów np. z tematyki podatkowej, ZUS-u, czy KRUS-u, aby każdy potrzebujący mógł uzyskać potrzebne mu informacje – mówi cytowany w komunikacie senator Ożóg.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama