Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Trzeci akt oskarżenia przeciwko członkom polsko-wietnamskiej grupy przestępczej, zajmującej się uprawą konopi indyjskich na terenie Polski, wysłał do sądu podkarpacki oddział Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. 

Jak nas poinformował Rafał Teluk, naczelnik Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, aktem oskarżenia objęto 14 osób.

8 z nich, w tym dwóch obywateli Wietnamu, oskarżono o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, uprawę konopi indyjskich i wytwarzanie z nich marihuany. Pozostałe 6 osób odpowie za pomocnictwo do uprawy konopi i wytwarzaniu znacznej ilości marihuany.

Chodzi o plantacje konopi na terenach województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego. Plantacje w przeciągu ostatnich dwóch lat zlikwidowali policjanci komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Pisaliśmy o tym wiele razy – TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

– Konopie były uprawiane w specjalnie do tego celu wyposażonych pomieszczeniach posiadających odpowiednią instalację oświetleniową i wentylacyjną – twierdzi prokurator Rafał Teluk. W ręce funkcjonariuszy wpadali także „plantatorzy”.

Z ustaleń śledczych wynika, że ze zlikwidowanych upraw grupie przestępczej udało się “wyprodukować” co najmniej 137 kg marihuany, na “czarnym rynku” warta w hurcie ponad 1,9 mln zł. Wytwarzanie narkotyków jest zbrodnią, grozi za to co najmniej 3 lata więzienia.

Spośród 14 oskarżonych osób, 7 nadal przebywa w tymczasowym areszcie. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim. Przed sądami okręgowymi w Częstochowie i Szczecinie wyroki skazujące usłyszało wcześniej 9 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: