Zdjęcie: Sebastian Fiedorek/ Rzeszów News
Reklama

Szersza i dłuższa ścieżka od Lisiej Góry do ul. Jarowej, nowa miejska toaleta, remont starego grilla i stworzenie trzech nowych miejsc do pieczenia kiełbaski – tak w przyszłym roku zmieni się teren rekreacyjny nad Wisłokiem w Rzeszowie. 

Miasto jeszcze pod koniec kwietnia br. zapowiadało, że ma w planach „grać w zielone”, aby zapewnić mieszkańcom Rzeszowa więcej miejsca do rekreacji. Obiecywano wówczas rozbudowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od Lisiej Góry do ul. Jarowej, czy budowę nowych toalet miejskich.

Za słowami poszły na początek odpowiednie zapisy w budżecie miasta na 2019 rok, z których wynika, że miasto na “zielone inwestycje” na Lisiej Górze zamierza wydać prawie 2,3 mln zł.

Chodzi o wspomnianą budowę ścieżki rowerowej, która obecnie ma 3 metry szerokości. – Chcemy rozbudować ją o drugie tyle. Wzdłuż ścieżki pojawi się także nowe oświetlenie oraz ławki – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Gotową ścieżkę planujemy oddać do użytku latem przyszłego roku – dodaje.

Zostanie też wykonana nowa miejska toaleta – w budynkach, które znajdują się na Lisiej Górze obok placu zabaw. Na brak toalety z prawdziwego zdarzenia, bieżącej wody oraz miejsca, gdzie można przebrać dziecko, mieszkańcy od dawna zwracali uwagę.  

Na prośbę mieszkańców ratusz zamierza na Lisiej Górze stworzyć także trzy dodatkowe miejsca do grillowania, do których zostaną dostawione ławostoły.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

16 KOMENTARZE

 1. KIEDY ?? most z drabinianki w stronę parkingu WSK?/Lisia Góre.

  Ludzie stoją w korku co dziennie na Kwiatkowskiego, pomiary mówią o 130 tyś aut na drogach Rzeszowa. Dlaczego nie buduje sie nowych przepraw przez rzeki?

 2. Dlatego na lisiej górze MUSI zostać zamontowane oświetlenie RADAROWE uruchamiane tylko wtedy ktoś idzie lub jedzie. Często pod koniec sezonu lub zimą ruch tam jest znikomy, a oświetlanie drogi przy braku ludzi mija się z celem

 3. No tak cuś się dzieje – ale tak po kolei ;

  – Co z mostem pod duży Ring i co z małym mostem ( grabskiego /żeglarska) oraz co z kolejnym mostem miała być wspólna inwestycja na styku Rzeszów/ Boguchqala : najpierw zabrać sie za mosty bo te są niezbędne jak tlen.

  – droga dla rowerów ok.już dawno powinna być

  – co do oświetlenia tej autostrady rowerowej to spokojnie bo jak dupną o 68% do góry te ceny za te prądy to chyba bedzie świecić co 4-ta lampa – to powoli najpierw pomyśleć ile i gdzie te lampy stawiać

  – ale to jest najważniejsze o Sracz – nareszcie ratusz zrozumiał że kibel to jest obiekt strategiczny istotny i potrzebny dla każdego :
  i dla Gościa i dla szaraka i dla tego pijusa
  no nie ma zmiłuj jak człek odczuwa potrzebe a tu Pikuś no nie ma gdzie ” szarawarów” opuścić tak to jest duży + dla rajców oby obiekt był innowacyjny jeśli chodzi o forme i wygląd aby się wizualizacyjnie komponował z otoczeniem a nie jak piszą ; kloc ; O !

 4. Ale inwestycja w Kielcach juz otwarte lodowisko od dzis a w tym gowianym grajdole kibel na lisce super tadziu robisz coraz wieksze postepy SYF

 5. Pieniadze wydane na most z Drabinianki na Lisią to byłoby najlepiej wydana kasa z podatków. Sam rowerkiem jeżdzę rekreacyjnie a w przypadku mostu w lecie pewnie już do pracy wybrałbym ten środek lokomocji bo niałbym dużo bliżej.

 6. Spokojnie, teraz tej komisji przewodniczy radny, co o architekturze słyszał tylko w telewizji, ale dobry z niego beton partyjny, więc odpowiednie budownictwo w końcu ruszy z kopyta, zadowoli wszystkich przeciwników planowania przestrzennego 😉

 7. To wszystko się zgadza co piszą komentarze ale od strony Kwiatkowskiego przy zalewie ścieżki rowerowe i nie tylko są wąskie i krótki praktycznie do zapory aby wydłużyć co najmniej do Łąki i teren wokół Wisłoka byłby wykorzystany przez rowerzystów biegaczy i inne imprezy rekreacyjne.

 8. Dokładnie o tym samym sobie pomyślałem. Teraz może coś się ruszy bo Ferenc ma większość i kultys nie da rady zablokować.

 9. A kiedy zapowiadany most z Ul Grabskuego na ul. Żeglarską? Były plany, miała być przedstawiona koncepcja jak to będzie wyglądać. Czy tylko dla rowerzystów i pieszych czy również dla zmotoryzowanych. Drabinianka to osiedle z 10 tyś mieszkańców a nie ma jak dostać się do tego parku.

  https://rzeszow-news.pl/jaki-bedzie-most-przy-ul-zeglarskiej-z-autami-czy-bez/

  Czy znowu PIS zablokował jak zrobił z obwodnicą południową? Co z nimi nie tak że tak nienawidzą Rzeszowa? W Przemyślu dali radę a u nas jest niestety ten nieszczęsny Pis w Rzeszowie.

Comments are closed.